Latgales ceļojošā kausa izcīņā rikšotāju zirgiem piedalīsies arī gulbenieši

Ciblas novada Pušmucovā 1.oktobrī pulksten 13.00 jau sesto reizi Latvijas Zirgaudzētāju biedrība un rikšotāju braucēju sporta klubs "Pegazs" organizē Latgales ceļojošā kausa izcīņa rikšotāju zirgiem. Tajā piedalīsies dalībnieki no sešiem novadiem, tostarp arī no Gulbenes, informē aģentūra "Leta".

Ciblas novada pašvaldība atklāj, ka Latvijā dzimis rikšotāju šķirnes zirgs, kurš uzrādīs ātrāko laika rezultātu šajās sacensībās, saņems tēlnieka Edvīna Krūmiņa darināto skulptūru "Dzimis Latvijā". Šī skulptūra kļūs arī par ceļojošo balvu, kas tiks izcīnīta gadu garumā.

Pasākuma mērķis ir veikt rikšotāju zirgu darbaspējas pārbaudes saskaņā ar noteiktajiem uzdevumiem ciltsdarba programmā "Ciltsdarba programma Latvijā audzējamo rikšotāju zirgu šķirnēm 2014.-2018.gadam", kā arī popularizēt rikšotāju zirgu darba spēju pārbaudes - sacensības.

Kopš 2008.gada Latgales ceļojošo kausu ir izcīnījuši: 2008.gadā - Alberts Brokāns ar zirgu Beatrice Tooma (Balvu novads), 2009.gadā - Vilhelmīne Vegnere ar zirgu D.R.S Freeiq (Ciblas novads), 2013. un 2014.gadā - Josifs Mančinskis ar zirgu Bisuness Traveler (Krāslavas novads), bet 2015.gadā - Sandra Soikāne ar zirgu Quizzical Kemp (Ciblas novads).

Pievieno komentāru

Sports