Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvāņi iekaro jaunas teritorijas 4

Gulbenes novadā indīgais augs latvānis jau iekarojis vairāk nekā 150 hektārus, jo katru gadu tā izplatība palielinās. Daudzi jau padevušies auga priekšā, jo centieni atkarot zemi latvāņiem ir izrādījušies nesekmīgi, ja turpat kaimiņu teritorijā vai tuvējā ceļmalā tie aug griezdamies, pēc noziedēšanas izplatot savas sēklas gan ar vēja, gan ar putnu un ūdens starpniecību.

Piecus gadus ar latvāņiem aktīvi cīnās Litenes pagasta zemnieku saimniecības “Sopuļi” saimnieks Gunārs Ciglis. No viņam piederošajām lauksaimniecībā izmantojamās zemes platībām augs ir atkāpies, tomēr tas neatlaidīgi turpina vairoties grāvmalās un tuvējos krūmājos.


“Tīrumos latvāņu man nav, bet mežos un grāvjos gan ir. Kad latvāņi sāk ziedēt, es tos pļauju, tādējādi pasargājot ne tikai savus laukus, bet arī valstij piederošās teritorijas. Pļauju latvāņus grāvmalās, kur ar tiem būtu  jācīnās Gulbenes ceļu pārvaldei. Gādāju arī par Zemkopības ministrijas nekustamo īpašumu, kur   pret latvāņiem vajadzētu vērsties Vidzemes reģiona meliorācijas nodaļai, jo latvāņus izpļauju gar viņu meliorācijas objektiem. Piecu gadu laikā viņi paši neko nav darījuši lietas labā. Apzinos, ka neviens manā vietā nenāks un ar latvāņiem necīnīsies. Visticamāk, aizbildināsies, ka nav naudas, jo tad var neko nedarīt,” piktojas G.Ciglis.

Lasi vairāk laikraksta "Dzirkstele" 25.jūnija numurā. 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

barters2

Ja normāli samaksās,tad nebūs problēmu.

pirms 8 gadiem, 2012.02.27 21:59

tu

Ko nu par pļavām un grāvmalēm runāt,ja pie biezo mājām aiz sētām tādi aug. Eh,slinkumiņš iznīdēt,labāk lai sasējas vēl vairāk,būs dzīvžogs...

pirms 8 gadiem, 2011.06.27 12:16

333

To gan var redzet, ar katru gadu gar celiem un upem tie sak augt vairak un vairak. Pa Madonas celu pie pagr. uz Elstem aizaug vairak ar katru gadu. Aiz kapukalna kadreiz bija tikai viens, tagad jau kadi 10. Kads tuvuma plava lahkam sienu nezkapec gruti bija noplaut tos ari pie reizes. Varbut noplaus kad seklu bus vairak.

pirms 8 gadiem, 2011.06.26 16:49

es

viņus vajag nodurt dažus centimetrus zem zemes ar kaut ko līdzīgu,kā senos laikos bija ušņu duramais.Ticiet man,viņi neataug.Ja nodur viņiem augšanas centru,viņi ir pagalam.Tāda pamācība bija daudzus gadus atpakaļ laikrakstā.Manā zemē visi zem zemes nodurtie beigti.Tas iznāk daudz lētāk,kā neskaitāmus gadus pļaut un gaidīt,kad šie tiek beigti.Tikai vajag pacietību un rūpīgu noduršanu.Tā ar viņiem cīnoties arī tur,kur viņi patiešām aug dabā.Ja ieaudzis nevietā,vienkārši zem zemes nodur.Cigļa kungs,izmēģiniet!

pirms 8 gadiem, 2011.06.26 16:17

Sports