Latvijā norisināsies starptautisks BMX sacīkšu seriāls

Sākot ar 15.maiju, Latvijas dažādās pilsētās, sešās nedēļas nogalēs norisināsies starptautisku sacensību sērija, kurai dots nosaukums „BMX Grand Prix Latvia". Šī projekta galvenais iniciators un rīkotājs ir Latvijas riteņbraukšanas federācija sadarbībā ar Latvijas BMX klubiem.

Sacensībām ir starptautisks raksturs, jo tās ietvertas Starptautiskās riteņbraukšanas savienības sacensību kalendārā, un katram no „BMX Grand Prix Latvia" posmiem ir piešķirta 5. kategorija, kas Junioru un Elites klases sportistiem dod iespēju gan papildināt punktu krājumu pasaules ranga ieskaitē, gan arī izcīnīt naudas balvas.  

„BMX Grand Prix Latvia" kārtas norisināsies šādos datumos un pilsētās:

 

1. kārta - 15.maijā, Ventspils, „Piedzīvojumu parkā";

 

2. kārta - 12.jūnijā, Madonas novads, sporta kompleksā „Smeceres sils";

 

3. kārta - 17.jūlijā, Burtnieku novads, Atpūtas komplekss „Avoti";

 

4. kārta - 7.augustā, - Saldus, Brīvības ielā, pie pilsētas robežas;

 

5. kārta - 28.augustā, Smiltenes novads, Silvā;

 

6. kārta(Grand finale) - 25.septembrī, Rīgā, Mežaparkā.

 

Visas „BMX Grand Prix" kārtas norisināsies svētdienās, sacensību sākums plkst. 12:00.

 

Aktuālā informācija par „BMX Grand Prix Latvia" ir pieejama oficiālajā mājas lapā www.bmxgrandprix.com . Tajā iespējams iepazīties ne tikai ar informāciju, kas tieši saistīta ar sacensībām, bet arī iegūt informāciju par tūrisma un apmešanās iespējām sacensību norišu apkārtnē.

Sportisti tiks aicināti un pieteikti caur daudzām pasaules nacionālajām riteņbraukšanas federācijām, bet vislielākais viesu skaits gaidāms no kaimiņvalstīm - Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas. Būs iespējams pieteikties katrai kārtai, bet par kopvērtējumu varēs cīnīties piedaloties fināla kārtā Rīgā un vēl četros posmos.

 

Kā jau iepriekš minēts, fināla kārta norisināsies Rīgā, topošajā Mežaparka BMX trasē, kas būšot viena no modernākajām Eiropā.

 

Olimpisko spēļu TV translācijas vērotāji noteikti atceras cik azartiskas un saistošas ir BMX sacīkstes, tādēļ priecājamies, ka beidzot arī Latvijas galvaspilsētā šo sportu būs iespējams vērot klātienē.

„BMX Grand Prix Latvia" sacensības un kopvērtējuma izcīņa norisināsies starp 18 dažāda vecuma, meistarības un dzimuma kategorijām. Jaunākās grupās dalībnieki drīkst startēt pat no 5 gadu vecuma.

Pirms sacīkstēm Junioru un Elites kungi mērosies spēkiem braucienā ar individuālu startu uz laiku jeb „Time Trial", kas pēc nesen saņemtās informācijas no Starptautiskās riteņbraukšanas savienības top par atsevišķu BMX disciplīnu, un turpmākos gados šai disciplīnā tiks izcīnīti atsevišķi pasaules, kontinenta un valsts čempionu tituli.

 

Katras atsevišķās kārtas rīkošanā visaktīvāk piedalās vietējais klubs - trases apsaimniekotājs. Tāpēc Latvijas riteņbraukšanas federācija laipni aicina katru konkrētu pašvaldību veicināt un pēc iespējas atbalstīt pie sevis notiekošo „BMX Grand Prix" kārtu.

Pievieno komentāru

Sports