Latvijas hokejisti sper platu soli pretī Vankūveras olimpiskajām spēlēm

Rīga, 6.febr., LETA. 2010.gada Vankūveras olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra otrās kārtas spēlē piektdien Latvijas hokeja izlase grūtā spēlē ar rezultātu 4:2 (0:1, 2:0, 2:1) uzvarēja Ukrainas valstsvienību, sperot platu soli pretī uzvarai F apakšgrupā.

Latvijas izlases labā vārtus guva Mārtiņš Karsums, Miķelis Rēdlihs, Aleksandrs Ņiživijs un Jānis Sprukts, kas ripu meta tukšajos Ukrainas vārtos, savukārt Ukrainas rindās ar precīziem metieniem izcēlās Andrijs Srjubko un Sergejs Kļimentjevs.

Latvijas izlases vārtus šajā spēlē sargāja Sergejs Naumovs.

Spēles pirmajā trešdaļā laukumā ritēja diezgan līdzīga spēle, tomēr daudz bīstamākus metienus izdarīja Ukraina, taču Latvijas vārtos lieliski darbojās Naumovs. Latvijas komandas rindās reālākā iespēja gūt vārtus bija Mārtiņam Karsumam, taču viņa metienu atvairīja ukraiņu vārtsargs Igors Karpenko. Turpinājumā Latvijas četras reizes pēc kārtas spēlēja skaitliskajā mazākumā un vienā no šādām epizodēm Ukraina guva vārtus. Nepilnu minūti pirms pirmās trešdaļas beigām Srjubko ar spēcīgu metienu no zilās līnijas pārspēja Naumovu.

Spēles 11.minūtē 2+10 minūšu noraidījumu par nepareizu uzbrukumu no mugurpuses saņēma Latvijas izlases aizsargs Georgijs Pujacs.

Otro trešdaļu Latvija iesāka spēlējot skaitliskajā vairākumā, ātri panākot neizšķirtu - pēc lieliskas Miķeļa Rēdliha piespēles Karsums ripu meta praktiski tukšajos Ukrainas vārtos. Spēles turpinājumā latvieši atkal divas reizes pēc kārtas aizstāvējās četratā pret pieciem Ukrainas izlases spēlētājiem, taču rezultāts nemainījās. Mača 34.minūtē Ukrainas aizsargi pieļāva rupju kļūdu savā aizsardzības zonā, par ko samaksāja ar zaudētiem vārtiem. Miķelis Rēdlihs pretiniekam atņēma ripu, lielā ātrumā devās uz Ukrainas izlases vārtiem un ar spēcīgu metienu vārtu labajā augšējā stūrī izvirzīja Latviju vadībā ar rezultātu 2:1.

Trešās trešdaļas pirmajās minūtēs abas komandas apmainījās ar divu minūšu noraidījumiem, taču mača rezultāts pagaidām nemainījās. Turpinājumā Latvija pārņēma spēles iniciatīvu un 47.minūtē Ņiživijs izrādījās veiklākais cīņā pie Ukrainas vārtiem, panākot 3:1 Latvijas izlases labā. Pēc zaudētajiem vārtiem dažiem Ukrainas spēlētājiem emocijas sita augstu vilni, kā rezultātā tie pieļāva muļķīgas kļūdas un nopelnīja noraidījumus, bet Konstantīns Kasjančuks pat saņēma noraidījumu līdz mača beigām.

Divas minūtes pirms mača beigām Ukraina savu vārtsargu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, un minūti un 12 sekundes pirms spēles pamatlaika beigām Kļimentjevs vienus vārtus atguva, tomēr ne uz ko vairāk ukraiņi nebija spējīgi. 15 sekundes pirms mača beigām Sprukts ripu meta jau tukšajos Ukrainas vārtos, uzstādot spēles galīgo rezultātu 4:2.

Par šīs spēles labākajiem spēlētājiem tika nosaukti abu valstsvienību vārtsargi - Naumovs un Karpenko.

Pēc aizvadītām divām spēļu kārtām F apakšgrupā Latvijas izlase ar sešiem punktiem ieņem pirmo vietu, Ukrainas un Itālijas kontā ir pa trim punktiem, kas dod attiecīgi otro un trešo vietu, savukārt Ungārijas izlase pie punktiem nav tikusi, atrodoties pēdējā, ceturtajā vietā.

Olimpiskā kvalifikācijas turnīra pēdējās divas spēles tiks aizvadītas svētdien, 8.februārī, kad savā starpā tiksies Ungārijas un Ukrainas komandas, bet Latvijas izlase cīnīsies ar Itālijas valstsvienību.

2010.gada Vankūveras olimpiskajām spēlēm kvalificēsies tikai grupas uzvarētāji.