Latvijas izlases basketbolisti pārliecinoši uzvar Baltkrieviju

Rīga, 5.aug., LETA. Četru izlašu turnīra otrās kārtas mačā Latvijas izlase "Arēnā Rīga" svētdien ar rezultātu 84:52 pārliecinoši pieveica Baltkrievijas valstsvienību.

Līdz ar uzvaru Latvijas izlase nodrošināja uzvaru arī visā turnīrā.

Rezultatīvākais spēlētājs Latvijas izlasē bija Andris Biedriņš, kurš guva 16 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, Kristaps Janičenoks guva 11 punktus, bet Jāņa Blūma kontā desmit punkti, sešas rezultatīvas piespēles un piecas atlēkušās bumbas.

Jau ar spēles sākumu nelielu pārsvaru ieguva Latvijas izlase, tomēr minūti pirms ceturtdaļas beigām Aleksandrs Kuļšs realizēja divus soda metienus un latviešiem bija tikai trīs punktu pārsvars 20:17. Tomēr līdz ceturtdaļas izskaņai Latvija spēja panākt 24:17.

Otrajā ceturtdaļā Latvijas izlase lēnām palielināja pārsvaru un pēc tās rezultāts bija jau 39:24. Savukārt trešajā ceturtdaļā Latvijas izlase veica izrāvienu 24:0, panākot jau 65:28. Pēdējā ceturtdaļā spēles liktenis nemainījās un Latvijas izlase izcīnīja pārliecinošu uzvaru.

Jau ziņots, ka vakar Latvija ar 84:83 dramatiskā mačā pieveica Lietuvu, bet Baltkrievija ar 77:74 pieveica Jaunzēlandi. Savukārt šodien dienas pirmajā spēlē Lietuva ar rezultātu 91:84 pieveica Jaunzēlandi.

Latvijas izlase turnīru noslēgs pirmdien plkst.19.30 ar spēli pret Jaunzēlandi.

Šis Latvijas izlasei ir otrais pārbaudes turnīrs. Pirmajā turnīrā Tallinā Latvija izcīnīja uzvaru. Latvijas izlases basketbolisti ar 61:53 pieveica Ungāriju, ar 80:69 pārspēja Ukrainu, bet ar 74:75 piekāpās Igaunijai.

Pēc turnīra 10.augustā Latvijas izlase "Arēna Rīga" tiksies ar spēcīgu Krievijas komandu. Savukārt 11.augustā izlase izbrauks uz Itāliju, kur tiksies ar Polijas, Itālijas un Čehijas valstsvienībām.

Pēdējā pārbaude pirms Eiropas čempionāta Latvijai būs Turcijā, kur "Efes Pilsen" kausa laikā pretī stāsies Turcijas un Horvātijas komandas. No Turcijas Latvijas izlase dosies uz Spāniju, kur 3.septembrī sāksies Eiropas čempionāta finālturnīrs.

Latvijas basketbolisti 2007.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā priekšsacīkstēs spēlēs ar pasaules čempioni Spāniju, Horvātiju un Portugāli. Latvijas izlase ielozēta B grupā, kuras priekšsacīkšu spēles notiks Seviljā.

2007.gada Eiropas čempionāts Spānijā risināsies no 3.septembra līdz 16.septembrim.