Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde: Gulbenes novadam – trīs medaļas

No 13.-15.jūnijam notika Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde, kura jau piekto reizi norisinājās Ventspilī. Aizvadītās nedēļas nogalē Latvijas labākie jaunie sportisti sacentās 26 Olimpiskajos sporta veidos, kas daļai bija arī atlases sacensības uz Eiropas Jaunatnes Olimpiādi. Foto šeit.

Uz Ventspili (un Liepāju) devās neliela Gulbenes novada delegācija deviņu jauno sportistu sastāvā. Izcilu sniegumu jau sacensību pirmajā dienā demonstrēja pludmales volejbolistes Līva Misiņa un Dana Vasiļenko, izcīnot zelta medaļas. Otrajā Olimpiādes dienā bronza Andai Kablukovai 400 metru distancē, bet sacensības uz pozitīvas nots noslēdza Gulbenes novada 4 x 400 metru stafetes skrējiena kvartets: Valters Svetlovs, Edgars Baldonis, Ralfs Pajats un Eduards Mihailovs, izcīnot trešo vietu. Komandu vērtējumā Gulbenes novads ar trīs medaļām ierindojas 33 vietā. Kopumā piedalījās aptuveni 80 novadi un pilsētas.


Cīņas pludmales volejbola laukumos notika Liepājā. Sacensībās piedalījās seši meiteņu pāri, kuru starpā bija arī Gulbenes novada jaunās volejbolistes Līva Misiņa un Dana Vasiļenko. Komandas savstarpēji izspēlēja apli. Četrās spēlēs izcīnītās uzvaras gulbenietēm sniedza uzvarētāju laurus un zelta medaļas. Par pirmo vietu ļoti priecīgas bija gan pašas spēlētājas, gan visa Gulbenes novada komanda, neapšaubāmi meiteņu treneres Sandra Vaivode un Ārija Samsonova. D.Vasiļenko stāsta, ka viņām pašām tas ir bijis milzīgs un vārdiem neparakstāms pārsteigums, par ko pašām šobrīd ir liels gandarījums. "Lai gan braucot uz olimpiādi neviens pat nedomāja, ka izdosies izcīnīt tik augstus rezultātus, mēs pierādījām, ka ar Gulbeni ir jārēķinās," saka Dana. Abas meitenes savulaik ir spēlējušas kopā, bet ne tik nopietnās sacensībās. Pirms olimpiādes treniņos viņas aizvadīja vien apmēram pusotru nedēļu, tomēr ar to pietika, lai tagad lepotos par zelta medaļām.


Otrajā sacensību dienā savus startus uzsāka vieglatlēti. Lai gan Gulbenē bija jauks un saulains laiks, tad Ventspilī visu dienu bija lietus un pamatīgs vējš. Tomēr tas netraucēja sasniegt atzīstamus rezultātus. Pirmā tāllēkšanas sektorā savu personisko rekordu sasniedza Dana Vasiļenko - 5,12 m. Viņai astotā vieta un pietrūka vien divu centimetru, lai kvalificētos finālam. Turpinājumā 100 metru distancē finālam nekvalificējās neviens gulbenietis. Savukārt 400 metru skrējienā, uzstādot savu personīgo rekordu (1:01,03), trešo vietu izcīnīja Anda Kablukova. Līdz sudraba godalgai pietrūka viena 3 sekundes simtdaļas. Šīs dienas noslēgumā jaunie vieglatlēti sacentās 4 x 100 metru stafetes skrējienā. Gulbenes kvartets: V.Svetlovs, E.Baldonis, R.Pajats un E.Mihailovs iekļuva olimpiskajā sešniekā, izcīnot piekto vietu.


Pēdējā olimpiādes dienā vieglatlēti spēkiem mērojās 200 metru distancē. Tikai sešas sekundes simtdaļas Edgaru Baldoni šķīra no finālskrējiena, viņam devītā vieta. Vidējā (1500 m) un garajā distancē (3000 m) Gulbenes novadu pārstāvēja Renārs Galvans. Labākais sniegums - astotā vieta, viņam 3 kilometru distancē. Vieglatlētikas noslēdzošā disciplīna bija 4 x 400 metru stafetes skrējiens. Pirmo etapu veikt Gulbenes novada BJSS vieglatlētikas treneris Voldemārs Mezītis bija uzticējis Valteram Svetlovam, kurš savu posmu veica izcili, nodot stafeti Edgaram Baldonim kā otrais. Edgars savu posmu veica lieliski, arī paliekot otrais. Trešajā etapā distancē devās Ralfs Pajats, kurš savu posmu pabeidza trešais. Pēdējā posmā bija sīva cīņa par bronzas godalgām ar Daugavpils jauniešiem, tomēr Eduardam Mihailovam izdevās noturēt Gulbenes novadam trešo vietu.

 

"Mēs vairāk bijām trenējušies uz 100 un 200 metru distancēm, bet iznāca tā, ka ātrums bija pat nedaudz sliktāks nekā ātruma izturība. Šoreiz tik labi neizdevās 100 un 200 metru distancēs, bet toties izdevās labi šeit, turklāt mums izdevās apsteigt daudzus lielus novadus," saka treneris.

Pievieno komentāru

Sports