Latvijas jaunatnes volejbola čempionāta finālspēles meitenēm

Skolēnu brīvdienās gandrīz katru dienu dažādās Latvijas pilsētās norisinājās Latvijas jaunatnes volejbola čempionāta finālspēles dažādu vecuma grupu meitenēm.

4.-5.aprīlī Mārupē par 6.-10 vietu spēkiem mērojās C 1 (94.g.dz.) grupas meitenes. Pirmajā spēlē Gulbenes rajona BJSS komanda ar rezultāu 3:0 pārspēja Rīgas volejbola skolas komandu. Ar tādu pašu rezultātu tika pārspētas Kuldīgas vienaudzes. Nākošajā spēlē pret cēsniecēm zaudējums ar 1:3, arī pēdējā spēlē nācās atzīt Mārupes pārākumu ar rezultātu 1:3, kas ļāva Gulbenes meitenēm ierindoties astotajā vietā. Komandas sastāvs: Zane Žogota, Renāte Supe, Aļona Mackeviča, Madara Krevica, Laila Melle un Alise Aigare, treneres Ārija Samsonova un Līvija Grīnberga.

6.-7.aprīlī Rīgā un Daugavpilī norisinājās volejbola čempionāta finālspēles A grupas jaunietēm (1990.-1991.gadā dzimušām).

Gulbenes rajona BJSS/Lizuma nodaļas meitenes bija izcīnījušas tiesības cīnīties Latvijas spēcīgākajā piecniekā, bet gulbenietes spēkiem mērojās Latvijas otrajā spēcīgākajā piecniekā, par 6.-10.vietu.

Lizuma meitenes Daugavpilī ierindojās piektajā vietā. Cīnīties par uzvaru ar komandām no Daugavpils, Rīgas volejbola skolas (Grišuļonoka) un Ropažiem nebija pa spēkam mūsu volejbolistēm, toties saspringta cīņa izvērtās ar Cēsu sporta skolas meitenēm par ceturto vietu, tikai pēdējā piektajā setā mūsu volejbolistes atzina pretinieču pārākumu. Komandā spēlēja Agnese Melne, Anete Jukse, Evija Morozova, Diāna Melle, Madara Strade, Mairita Buklagina, Dace Ose, trenere L.Grīnberga.

Rīgā par 6.-10.vietu spēles izvērtās neprognozējamas, jo visas komandas bija līdzvērtīgi pretinieki un spēļu liktenis izšķīrās tikai setu galotnēs. Gulbenietes četrās spēlēs izcīnīja trīs uzvaras un piedzīvoja vienu zaudējumu, līdz ar to tika izcīnīta septītā vieta Latvijas čempionāta kopvērtējumā. Pirmajā spēlē trīs setos ar RVS (Ļuļa) tika piedzīvots vienīgais zaudējums. Otrajā spēlē trīs setos mūsu volejbolistes tika galā ar Rīgas volejbola skolas (Cepurīte) komandu. Nākošajā spēlē četru setu cīņā tika sakautas liepājnieces. Pēdējā spēlē ar vēl vienu RVS (Pūliņš) komandu četros saspringtos setos Gulbenes volejbolistes izcīnīja uzvaru.

Komandas sastāvā spēlēja Agnija Dobrovoļska, Laura Stradiņa, Sanda Ragozina, Laura Puniņa, Kristīne Opse, Ina Gailīte un Anete Mičule, trenere Ā.Samsonova.

8.aprīlī Rīgā spēkiem mērojās B 1 (92.g.dz.) grupas meitenes par 6.-9.vietu. Pirmajā spēlē ar RVS III komandu tika izcīnīta uzvara ar rezultātu 3:0, nākošajā spēlē zaudējums ar 0:3. Pēdējā spēlē bija nepieciešami četri seti, lai pārspētu Liepājas vienaudzes, kas kopvērtējumā gulbenietēm ļāva izcīnīt latvijas čempionātā septīto vietu. Komandā spēlēja Sanda ragozina, Baiba Veismane, Baiba Trifane, Arta Buklagina, Dita Vasiļjeva, Madara Umure un Eva Ruļova, komandas trenere Solvita Vīcupa.