Latvijas pirmās spēkavīru sacensības ziemā Gulbenē (papildināts ar foto) 4

Par spīti ne visai ziemīgajiem laika apstākļiem sestdienas vakarā gulbenieši pulcējās uz pirmajām ziemas spēkavīru sacensībām “Ziemas spēkavīrs 2014”. Šīs sacensības tika organizētas kā viens no sveicieniem pilsētai dzimšanas dienā.

Uz sacensībām bija ieradušies Latvijas spēkavīri – Artis Plivda, Ivars Kazeļņiks, Agris Kazeļņiks, Oskars Brugemanis, Mareks Leitis, Aivars Šmaukstelis, sacensībās startēja arī mūsu spēkavīrs Andris Leišavnieks, kurš bija arī šo sacensību koordinators, un arī gulbenietis Āris Korics, kurš pirmo reizi izmēģināja spēkus kopā ar lielajiem spēkavīriem.


Sacensību dalībniekiem bija jāsacenšas četros vingrinājumos. Lai pirmajā vingrinājumā būtu iespējams nodrošināt ragavu vilkšanu, daudz darba tika ieguldīts, lai kaut nedaudz sataupītu kūstošo sniegu, kas beigās arī veiksmīgi izdevās. Ar šo vingrinājumu kaut nedaudz izdevās arī radīt ziemas sajūtu. Visātrāko rezultātu te uzrādīja A.Šmaukstelis. Ļoti labi cīnījās Ā.Korics un uzrādīja otru labāko rezultātu.


Otrais vingrinājums bija sporta automašīnas celšana. Šajās brīvdienās bija iecerēts arī tradicionālais ziemas rallijs “Sarma”, kas diemžēl ziemai neatbilstošo laika apstākļu dēļ tika atcelts, taču sporta automašīna spēkavīriem gan tika sarūpēta, jo gulbeniešiem taču ir arī pašiem savi autosportisti. Visvairāk reizes automašīnu pacēla A.Šmaukstelis, arī šajā vingrinājumā nodrošinot sev 1.vietu. Otrs labākais rezultāts bija mūsu A.Leišavniekam.


Trešais vingrinājums – zāģu turēšana – vislabāk padevās I.Kazeļņikam, bet A.Leišavnieks atkal uzrādīja otro labāko rezultātu.


Kā pēdējā spēkavīri sacentās stafetē, nesot vairogu, ledusskapi un ledus kluci. Šeit ātrākais bija A.Plivda, bet 2.vietā – atkal A.Leišavnieks. Neveiksmīgs šis vingrinājums izvērtās I.Kazeļņikam, kurš, nesot vairogu, distances beigās to nejauši uzmeta sev uz kājas. Savukārt viņa brālis A.Kazeļņiks šajā vingrinājumā nestartēja.


Apkopojot sacensību rezultātus, par sacensību uzvarētāju tika atzīts A.Šmaukstelis, 2.vietu ieguva mūsu pašu A.Leišavnieks un 3.vietā ierindojās I.Kazeļņiks. Otrs gulbenietis Ā.Korics ierindojās 6.vietā. Viņš cīnījās un turēja līdzi lielajiem spēkavīriem ikvienā vingrinājumā.


Starplaikos starp spēkavīru vingrinājumiem notika aktivitātes, kurās varēja piedalīties skatītāji. Skatītāji varēja arī sildīties pie ugunskuriem un dzert karstu tēju. Bet pēc sacensību uzvarētāju noskaidrošanas un apbalvošanas pilsētas dzimšanas dienai par godu debesīs uzziedēja skaists salūta lietus.


Pievieno komentāru

Komentāri 4

Aston

Pasākums bija izdevies.Atmosfēra jauka,pasākuma vadītājs ok,
noslēguma salūts ok. Sporta centram,Kukltūras centram un Andrim Leišavniekam
paldies par šāda pasākuma izveidi,organizēšanu un sportistu piesaisti.
Gan pasākuma apmeklētāji,gan sportisti bija gandarīti ar notiekošo.
Kā jau tika minēts, pasākums būs ar ikgadēju tradīciju. Tas priecē.
Gulbenieši malači.

pirms 6 gadiem, 2014.02.24 19:01

arturs

paldies par skaisto pasakumu un sada tradicija ir jaturpina ari saluts bij krasni superigs paldies organizetajiem

pirms 6 gadiem, 2014.02.24 20:18

marka

Mūsu Andris vispār ir malacis! Cepuri nost viņam! Labi, ka ir, kas dara un organizē!
Veselību!

pirms 6 gadiem, 2014.02.27 11:51

Sports