Latvijas sieviešu basketbola izlase aizvada spēli ar Franciju

Kjeti (Itālija), 4.okt., LETA. Latvijas sieviešu basketbola izlase šodien aizvada Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla spēli, tiekoties ar Francijas valstsvienību.

Latvijas un Francijas spēles sākums paredzēts plkst.19.30, un to tiešraidē translēs kabeļtelevīzijas kanāls TV6.

 

Jau ziņots, ka Latvijas izlase priekšsacīkstēs A apakšgrupā ar 73:62 uzvarēja Turciju, pēc tam ar rezultātu 77:73 izrāva uzvaru pār Izraēlas valstsvienību, bet trešajā spēlē ar 44:70 zaudēja Eiropas čempionēm Čehijas basketbolistēm. Savukārt otrā apļa pirmajā spēlē latvietes ar 76:46 sagrāva Lietuvu, pēc tam dramatiskā cīņā ar 69:66 pieveica Beļģiju un ar 60:47 pieveica Vāciju.

 

Savukārt Francijas izlase F apakšgrupā izcīnīja trešo vietu, atpaliekot no Krievijas un Spānijas izlasēm.

 

Abas komandas tikās arī iepriekšējā Eiropas čempionāta finālturnīrā, kad spēlē par piekto vietu francūzietes izcīnīja uzvaru ar rezultātu 85:62. Savukārt šogad, gatavojoties finālturnīram, pārbaudes turnīrā Rīgā Francijas izlase bija pārāka ar 65:54.

 

Latvijas izlase visas pirmo divu apļu spēles aizvadīja Vasto, bet Eiropas čempionāta izšķirošās spēles risināsies Kjeti.

 

Pārējos ceturtdaļfināla pāros šodien Čehija tiksies ar Baltkrieviju, bet rīt Krievija spēlēs ar Lietuvu un Spānija - ar Beļģiju.

 

Pusfināla spēles notiks 6.oktobrī, bet Eiropas čempiones kļūs zināmas dienu vēlāk - 7.oktobrī.

 

Šis Latvijas izlasei ir trešais Eiropas čempionāta finālturnīrs. 1999.gadā Latvija turnīrā Polijā ierindojās devītajā vietā, bet 2005.gadā Turcijā izcīnīja sesto vietu.

 

Nākamais Eiropas čempionāta finālturnīrs norisināsies 2009.gadā Latvijā.

 

Latvijas izlases sastāvs Eiropas čempionāta finālturnīrā: Anete Jēkabsone-Žogota, Gunta Baško, Ieva Kubliņa, Liene Jansone, Zane Tamane, Ieva Tāre, Zane Eglīte, Ilze Ose-Hlebovicka, Santa Dreimane, Aija Brumermane, Dita Krumberga, Anita Teilāne. Galvenais treneris: Ainars Zvirgzdiņš. Treneri: Ainārs Čukste, Aigars Nerips.

Pievieno komentāru

Sports