Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas spēkavīru čempionāta Kandavas posmā uzvar Agris Kazeļņiks

Šosestdien Kandavas  novada svētku ietvaros Valsts Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma stadionā norisinājās 2010. gada Latvijas spēkavīru čempionāta otrais posms.

Pirmo reizi Latvijas spēkavīru sacensību vēsturē atlētiem nācās sacensties vēlu vakarā, uzvarētāju noskaidrojot tikai ap vieniem naktī. Acīmredzami, svētki bija izdevušies, jo vairāku tūkstošu sanākušo skatītāju priekšā sev neparastos apstākļos atlēti cīnījās īpaši spraigi. Bija gan ļoti negaidīti rezultāti, gan atkal jauni Latvijas labākie sasniegumi.  

Atlēti Kandavā sacentās šādos vingrinājumos:

 

* Triobet ķerras stumšana ( ap 350 kg smaga ķerra 25 m distancē)


* Siltums Jums nēši ( ap 380 kg smagi nēši 25 m distancē)


* Līvu Alus mucas mešana augstumā

( 15, 17, 20, 22 un 25 kg smaga muca jāpārmet pār 4,2 m augstu šķērsli )

 

* Ūdensmeistars un G4S kombinācija

(riepas velšana 6 reizes ~ 350 kg + 3x100 kg mucu kraušana)

 

* Vivacolor krucifikss

(12 kg smagas krāsu bundžas katrā rokā)

 

* Elsana akmeņu celšana ( 100, 120, 140, 160 un 180 kg)

 

Jau pirmajā vingrinājumā visus pārsteidza valmierietis Oskars Brugemanis, uzrādot labāko laiku ap 800 kg smago ķerru 25 m aizstumjot 12,10 sekundēs. Arī trešais negaidīti bija Andris Leišavnieks, jo šajā veidā parasti dominēja citi. Nēšu nešanā atkal visus „vietā nolika" Agris Kazeļņiks, kas šajā vingrinājumā ir viens no labākajiem pasaulē.

 

Aizraujoši norisinājās Līvu alus mucu mešana augstumā, kur atlēti pārspēja gan savus personīgi labākos rezultātus. Vispirms Dainis Zāģeris uzlaboja savu Latvijas rekordu, bet pēc tam Artis Plivda to pārspēja - 15, 17, 20, 22 un 25 kg mucas pārmetot pār 4,2 m augstu šķērsli 13,35 sekundēs!

 

Vingrinājumu starplaikos skatītājus izklaidēja gan Kandavas karsējmeiteņu priekšnesumi, gan asprātīgi konkursi skatītājiem, kuros ar humoru iesaistīja Raimonds Bergmanis. Viens no interesantākajiem bija „airēšanas" konkurss, kur pieci pāri sacentās par ZZS dāvātajām balvām.

 

Kombinācijā viss notika kā ierasts, bet Vivacolor 12,5 kg krāsu bundžu turēšanā izstieptās rokās (krucifikss) atkal pārsteigums. Mareks Jēkabsons un Ivars Kazeļņiks tās noturēja ilgāk par 1 minūti, pie tam abi identiski - 1:02,19. Favorīti Agris un Artis tikai 6. un 8.vietā, kas deva kārtējo intrigu. Pirms pēdējā vingrinājuma abus šķīra 0,5 punkti, kas nozīmēja tikai vienu - kurš būs ātrāks Elsana akmeņu celšanā, tam uzvara posmā.

 

Šoreiz posma kopvērtējumā savu spēku atkal pierādīja Agris Kazeļņiks, otrajā vietā atstājot Arti Plivdu. Trešais - ventspilnieks Mareks Leitis, par puspunktu pārspējot Daini Zāģeri.

Kandavas posma rezultāti:

1 Agris Kazeļņiks ............................48

2 Artis Plivda ..................................46,5

3 Mareks Leitis ...............................43,5

4 Dainis Zāģeris ..............................43

5 Ivars Kazeļņiks ..............................36,5

6 Andris Leišavnieks ........................35

7 Oskars Brugemanis ......................24


8 Rolands Festers ............................21

9 Mareks Jēkabsons ........................18,5

10 Didzis Zariņš ...............................14

 

„Pirmkārt, priecēja daudzie skatītāji, kas patiesi atbalstīja visus atlētus tā palīdzot viņiem uzrādīt augstvērtīgus rezultātus. Bija prieks, ka viņi iesaistījās arī daudzajos skatītāju konkursos. Otrkārt, atmosfēra stadionā ar gaismām bija mums neparasta, bet televīzijā vajadzētu izskatīties lieliski. Tomēr visvairāk priecē atlētu atdeve, gan uzrādot lielisku rezultātus, gan izrādot emocijas,- tas padarīja sacensības aizraujošas," pēc sacensībām atzina to nenogurstošais vadītājs Raimonds Bergmanis.

 

Pēc diviem posmiem situācija kopvērtējumā ir šāda:

 

1 Artis Plivda .....................20


2 Dainis Zāģeris ................17

3 Mareks Leitis .................17

4 Andris Leišavnieks .........12

5 Agris Kazeļņiks ..............10

6 Rolands Festers ..............9

7 Māris Rozentāls ...............8


8 Ivars Kazeļņiks .................8


9 Oskars Brugemanis ..........8


10 Mareks Jēkabsons ..........7

11 Māris Blumfelds ...............3


12 Didzis Zariņš ....................2

 

Šogad Latvijas spēkavīru čempionāts notiek 6 posmos, kur atlēti sacenšas par kopvērtējuma punktiem un sezonas noslēgumā desmit labākie cīnīsies finālā divās dienās.

 

Nākamais posms 5.jūnijā Ogrē pie Kultūras centra, kur pirms elites vīriem savus spēkus otro reizi šajā sezonā rādīs amatieri.

 

No 26. jūnija Latvijas spēkavīru čempionāta posmus sāks rādīt Latvijas Neatkarīgā televīzija, parādot visus posmus to secībā.

Pievieno komentāru

Sports