Latvijas Sporta veterānu savienība: godina 14 sporta veterānus

Pirmajā adventē, 3. decembrī, Rīgā, Lielajā ģildē, notika Latvijas Sporta veterānu savienības 27. atskaišu konference un 20. salidojums.
Tas pulcināja pārstāvjus no Latvijas pašvaldībām, pilsētu, novadu, sporta klubu sporta darba organizatorus un sporta veterānus. Notika arī medaļnieku apbalvošanu, kuru vadīja slavenais un tautā mīlētais sporta komentētājs Gunārs Jākobsons.

Godināšanas pasākumu atklāja savienības prezidents Daumants Znatnajs. Viņš teica, ka sporta veterānu rindās un apbalvojamo skaitā ir sportisti no 30 līdz 90 gadu vecumam. D.Znatnajs pauda, ka sportisti seniori ir stiprie Latvijas cilvēki, ikviens no kuriem sirdī ir par savu valsti, ir tās patrioti. Kopumā godināšanas pasākumā tika apbalvoti vairāk nekā 300 sporta veterāni, kas saņēma dažādas atzinības. Īpaši emocionāla izvērtās nominācijas “Simtgades liecinieks” piešķiršana pirmajiem, kas to pelnījuši. Starp pirmajiem, kuri bija nominēti saņemt šādu nozīmīti, līdzās izcilajam olimpietim un šķēpa metējam Dainim Kūlam bija arī gulbeniete, slēpotāja, soļotāja Rita Vucēna. D.Znatnajs sacīja, ka ne visi aicinātie varēja ierasties saņemt nozīmīti “Simtgades liecinieks”. Kāds veterāns informējis, ka šobrīd kopj slimo sievu. D. Znatnajs aizkustināts teica, ka tādi ir īsti vīri, kuri ar savu dzīves gājumu veduši Latviju uz simtgadi. Šajā nominācijā sporta veterānu cildināšana ir tikai sākusies, tā turpināsies nākamgad.

Vakara gaitā tika izdalīti neskaitāmi uzvaru kausi, goda zīmes, nozīmītes, atzinības diplomi, ziedi un labie vārdi. Pie viena no kausiem šajā godināšanā ir ticis arī Gulbenes novads ar Gulbenes sporta centra direktora vietnieci Daci Anču priekšgalā. Viņa saka - pirmo reizi gulbenieši ir tikuši pie 1. vietas kausa 2. grupā. Tas izcīnīts 54. Latvijas pašvaldību veterānu - senioru 2017.gada sporta spēļu finālsacensībās. Šo sacensību devīze - “Latvijai 100“ un “Es esmu Latvija”. Kausu pasniedza D.Znatnajs. D.Anča “Dzirkstelei” saka, ka gulbeniešiem kausu iegūt ļāva izcīnītās 1.vietas distanču slēpošanā, vieglatlētikā, telpu futbolā, pavasara krosā, kā arī  2. un 3.vietas dāmu volejbolā divās dažādās vecuma grupās.

Uz pasākumu godināšanai Rīgā izvirzītie Gulbenes novada 14 sporta veterāni Lielajā ģildē nokļuva ar novada sporta centra nodrošināto transportu. Sporta centrs bija arī apmaksājis iespēju pēc apbalvošanas piedalīties saviesīgajā pasākuma daļā. Godināmo novada sportistu skaitā bija arī skrējēja Ilze Urbāne, soļotāji Inese Sirmā, Irita Bračka, Raivis Bērziņš, Harijs Āboliņš, Andrejs Vācietis, Gunārs Rubenis, Guntis Balodis, slēpotājs, vieglatlēts, riteņbraucējs un treneris Jānis Ančs, soļotājs un galda tenisa tradīciju entuziasts Jāzeps Odumiņš, slēpotāja Ņina Travina un vieglatlēts Jānis Pērkons.

Pievieno komentāru

Sports