Latvijas vīriešu basketbola izlasi trenēs lietuvietis Ķēstutis Kemzūra

Rīga, 19.dec., LETA. Par Latvijas vīriešu basketbola izlases galveno treneri kļūs Lietuvas speciālists Ķēstutis Kemzūra, aģentūru LETA informēja Latvijas Basketbola savienības (LBS) Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītājs Jānis Palkavnieks.

"Man ir pagodinājums strādāt ar Latvijas izlasi. Latvijas basketbolā ir daudz labu spēlētāju un esmu pārliecināts, ka kopā ar viņiem var sasniegt labākus rezultātus kā līdz šim. Latvijā mīl basketbolu, tā ir zeme ar senām basketbola tradīcijām, turklāt ļoti tuvu manām mājām," savu lēmumu pamatoja Kemzūra.

 

38 gadus vecais Kemzūra 29.decembrī ieradīsies Rīgā, lai ar LBS sporta direktoru Edgaru Šnepu precīzi atrunātu visus sadarbības nosacījumus un izlases darba plānu.

 

"Kemzūra kā komandas vadītājs ir labākā izvēle. Otrs svarīgākais darbs - izveidot spēcīgu treneru kolektīvu, kurš spētu pilnībā izmantot visu mūsu izlases potenciālu," secināja LBS prezidents Ojārs Kehris.

 

Kemzūra līdz šī gada 4.decembrim bija Krievijas kluba Maskavas "Himki" galvenais treneris. No 2002.gada līdz 2006.gadam strādājis kā trenera asistents tādos klubos kā "Lietuvas rytas", Sanktpēterburgas "Dinamo" un Itālijas klubs Trevizo "Benetton".

 

Jau ziņots, ka uz Latvijas basketbola izlases galvenā trenera amatu kandidēja arī lietuvietis Jons Kazlausks, kā arī latviešu speciālists Gundars Vētra.

Jau ziņots, ka iepriekš LBS valde, izvērtējot Latvijas izlases startu Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, secināja, ka valstsvienības galvenā trenera Nenada Trajkoviča vadībā sasniegusi doto uzdevumu, kvalificējoties finālturnīram, bet nepieciešams meklēt spēcīgāku tās vadītāju.

 

LBS valde pozitīvi novērtēja Trajkoviča spēju iesaistīt gatavošanās procesā ievērojamu skaitu jauno spēlētāju, kuriem līdz ar to radās reāla iespēja pretendēt uz izlases sastāvu. Veiksmīgi tika izveidota otrā izlase, kurā galvenais treneris iesaistīja vairākus Latvijas klubu spēlētājus. Trajkoviča vadībā tika nodrošināts ļoti profesionāls individuālais darbs ar spēlētājiem.

 

Tomēr kā mīnusu valde uzskatīja Trajkoviča nespēju izveidot spēcīgu treneru kolektīvu, kas spētu sasniegt iespējamo augstāko rezultātu. Tāpat galvenais treneris nespēja gūt uzticību un autoritāti izlases spēlētājos un Latvijas basketbola sabiedrībā kopumā. Arī sportiskais sniegums, jo īpaši uzbrukumā, bija ļoti nepilnīgs, netika pilnvērtīgi izmantotas visas Latvijas izlases priekšrocības. LBS valde secināja, ka veiksmīgam startam Polijā nepieciešams daudz spēcīgāks treneru kolektīvs.

 

Eiropas čempionātā, kurš nākamā gada septembrī norisināsies Polijā, Latvijas izlase spēlēs vienā apakšgrupā ar Krievijas un Vācijas valstsvienībām, kā arī papildus kvalifikācijas turnīra uzvarētājiem.

 

B apakšgrupas komandas pirmā posma mačus aizvadīs Gdaņskā. Pirmo spēli Latvijas izlase aizvadīs 7.septembrī ar pašreizējiem Eiropas čempioniem Krievijas izlasi.

 

Papildus kvalifikācijas turnīrā, kas divu apļu turnīrā norisināsies 2009.gada augustā, A apakšgrupā tika ielozētas Bosnija un Hercegovina, Portugāle un Beļģija, bet B grupā spēlēs Francijas, Itālijas un Somijas izlases. Abu grupu uzvarētāji divu spēļu sērijā noskaidros finālturnīra dalībniekus.

 

Latvijas basketbolisti kvalifikācijas turnīrā Trajkoviča vadībā guva četras uzvaras sešās spēlēs, ieņemot otro vietu apakšgrupā. Latvijas izlase vienu reizi uzvarēja un vienreiz zaudēja Maķedonijai (83:82 savā laukumā un 78:80 izbraukumā) un Portugālei (79:43 savā laukumā un 92:93 izbraukumā), kā arī divreiz pieveica Igaunijas valstsvienību (88:81 izbraukumā un 72:67 savā laukumā).

 

Latvijas izlase Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlēs jau desmito reizi.

Trīs reizes Eiropas čempionātā Latvija spēlēja pirms Otrā pasaules kara - 1935.gadā latvieši kļuva par pirmajiem Eiropas čempioniem, pēc diviem gadiem tika iegūta sestā vieta, bet 1939.gadā Latvija bija Eiropas vicečempione.

Latvijas basketbolisti ir piedalījušies pēdējos trijos Eiropas čempionāta finālturnīros, bet pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas valstsvienība ir spēlējusi piecos finālturnīros. Veiksmīgākais bija 2001.gads, kad Turcijā tika izcīnīta astotā vieta. Savā debijas reizē pēc neatkarības atjaunošanas 1993.gadā Latvija bija desmitā, 2003.gadā - 13.vietā, 1997.gadā - 16.vietā, bet 2005. un 2007.gadā dalīja 13.-16.vietu.

Pievieno komentāru

Sports