LBL sezonas pirmajā spēlē - zaudējums

Vakar Rīgas olimpiskajā centrā, pāris Barona faniem klātesot, tika aizvadīta pirmā "Bumerangs/Gulbene/ASK" spēle Latvijas basketbola līgā. Spēlē diemžēl likumsakarīgi, bet uzvaru guva Barons/LMT komanda ar rezultātu 106:73.

Laukuma saimnieki bija arī situācijas noteicēji jau no spēles pirmajām sekundēm, gūstot pirmos četrus punktus. Bumerangs atbildēja ar precīzu Pozņaka pustālo metienu un Sniķa diviem realizētiem soda metieniem. Diemžēl, šī bija vienīgā reize visā spēlē, kad Gulbenei izdevās izlīdzināt rezultātu.

Līdz ceturtdaļas piektajai minūtei Barons komanda jau bija ieguvusi 16 punktu pārsvaru (26:10). Sestajā minūtē Bruno Kļaviņš saņēma jau trešo piezīmi, komanda ceturto.

Divarpus minūtes pirms desmitminūtes beigām Jānis Pozņaks realizēja kārtējo precīzo divpunktu metienu, Barons pretuzbrukumā zaudē bumbu un jaunais Buks Toms Celmiņš augstasinīgi realizē 3p.-metienu ar sodu (piezīme bijušajam gulbenietim Artūram Brūniņam). Rezultāts samazināts līdz -11 (28:17).

Diemžēl pēdējā pusotrā minūtē pieļaujot kļūdas un nopelnot piezīmes, Gulbene zaudēja atkal 7 punktus (37:19). Ceturtdaļas "zelta metienu" pēdējā sekundē raidīja Jānis Pozņaks (37:23).

Otrās ceturtdaļas rezultātu atklāja Gudars Rauza ar precīzu tālmetienu. Rezultāta ziņā pirmās minūtes spēle ritēja līdzīgi, taču pēc divarpus minūtēm "Barons" jau bija nopelnījis četras komandu piezīmes un "Bumerangs" samazināja baronu pārsvaru līdz pat -8 (39:31).

Cik ātri nāca tik ātri aizgāja, par spīti "Barons" piezīmēm, mājiniekiem līdz puslaika beigām izdevās ne tikai atjaunot pārsvaru, bet pat palielināt līdz +22 (59:37).

Pēc lielā pārtraukuma diemžēl nekas nemainījās, "Barons" turpināja savu uzvaras gājienu un šķita, ka arī mūsējos, sākot ar ceturtdaļas piekto minūti, veiksme bija pametusi pavisam, jo netika gūts neviens punkts (80:47).

Arī pēdējās desmit minūtes iesākās ar neprecīziem metieniem. Beidzot pēc sešām klusēšanas minūtēm Jānim Pozņakam izdevās gūt divus punktus, un kā pēc burvju mājiena arī pārējiem spēlētājiem izdevās gūt punktus.

Visu pēdējo ceturtdaļu komandas nospēlēja līdzīgi. Ceturtdaļas pēdējās minūtēs izcēlās Bruno Kļaviņš, gūstot 8 punktus pēc kārtas, sešus no tiem ar soda metieniem, bet pēdējā sekundē izcēlās mūsu Artis Bakāns, sarežģītā situācijā raidot bumbu grozā no pustālās distances.

Tādējādi, diemžēl neizdevās sagādāt īpašu dāvanu mūsu trenerim Arvim Steckim vārda dienā, tomēr mazs pārsteigums gaidīja komandu jau pie Gulbenes sporta centra. Gulbenes - "Buki" tieši trenera vārda dienā, devās uz pirmo LBL spēli paši savā autobusā. Sadarbojoties mūsu reklāmas un apdrukas speciālistiem, uzņēmumam "KOPA" un pasažieru pārvadājumu individuālajam uzņēmuma "Leāra" tika radīts jauns dizains "Buku autobusam".

Barons/LMT - Bumerangs/Gulbene/ASK 106:73 (37:23; 22:14; 21:10; 26:26).

Bumerangs/Gulbene/ASK: Pozņaks 21p.+ 11AB (double-double -> 10 no 11 2p.-metieniem), Kļaviņš 13p., Sokolovs 10p., Rauza 9p., Sniķis 7p., Celmiņš 7p., Rudzītis 3p.+6RP., Bakāns 2p., Plivda 1p., Kazāks, Jaunzems, Traidāss.

Rezultatīvākais Barons/LMT komandā bija Kaspars Bērziņš, gūstot 20 punktus. Artūra Brūniņa kontā 5 punkti.