LBS biedru pilnsapulce par Kehra atlaišanu lems 3.oktobrī

Rīga, 17.sept., LETA. Latvijas Basketbola savienības (LBS) valdes sēdē šodien nolemts, ka 3.oktobrī tiks sasaukta LBS biedru pilnsapulce, kurā tiks lemts par savienības prezidenta Ojāra Kehra atlaišanu no amata, kā arī notiks jaunas padomes locekļu vēlēšanas un lems par nepieciešamu veikt vispārēju (finansiālu, juridisku un organizatorisku) LBS auditu.

LBS preses konferencē trešdien savienības prezidents Kehris atzina, ka ir ticies arī ar Krievijas basketbola amatpersonām, lai apspriestu līdzīgas līgas kā Kontinentālā hokeja līga (KHL) izveidi nākotnē.

Jau ziņots, ka prasību sasaukt sapulci par Kehra atlaišanu no amata iesnieguši sporta klubs "Barons", sporta klubs "Cēsis", Gulbenes olimpiskais klubs "Buks", basketbola klubs "Liepājas lauvas" un SIA "3 pret 3".

Ārkārtas biedru sapulces iniciatori uzskata, ka LBS esošā prezidenta Kehra vadībā nav spējīga profesionāli ilgtermiņā organizēt basketbola dzīvi Latvijā. Organizācija, kurai būtu jākonsolidē basketbola sabiedrība, esot pārvērtusies par šauru personu vai interešu grupu ar neskaidru lēmumu pieņemšanas mehānismu un necaurskatāmām naudas plūsmām.

"LBS biedru viedoklis tiek ignorēts. Valdei, pieņemot jaunatnes un klubu basketbolam svarīgus lēmumus, tie izrādās pretēji atbildīgajā LBS komisijā pieņemtajiem ieteikumiem. Komisijas, kurās darbojas ikdienā ar basketbolu saistīti profesionāļi, ir kļuvušas vien par pseidodemokrātijas atribūtiem, īstie lēmumi, acīmredzot, jau iepriekš ir pieņemti citur," teikts izplatītajā paziņojumā. "Biedriem nav pieejama informācija par LBS finanšu ieņēmumiem, plānotajiem tēriņiem."

Saskaņā ar LBS statūtiem un Biedrību un nodibinājumu likumu LBS biedru ārkārtas sapulces sasaukšanu var ierosināt ne mazāk kā desmitā daļa organizācijas biedru, ģenerālsekretāram biedru sapulce ir jāsasauc nekavējoties, divas nedēļas pirms tās norises informējot visus biedrus par sapulces darba kārtību. LBS kopā ir 34 biedri, un, lai atlaistu prezidentu, sēdē ir jāpiedalās vismaz 18 biedriem, no kuriem pusei jānobalso "par".

LBS valdes sastāvā ir Žoržs Tikmers, Uģis Zemturis, Viesturs Neimanis un Ojārs Kehris.

Pievieno komentāru

Sports