Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Lejasciema kausi": uzvaru nosargā vietējie

Lejasciema pagastā 1.maijā ik gadu pulcējas kupls pulks gan pagasta, gan novada, gan arī kaimiņu novadu pārstāvju, lai aktīvi un atraktīvi pavadītu šo brīvdienu, startējot tradicionālajās sacensībās "Lejasciema kausi". Šogad šīs sacensības notika jau 16.reizi, un arī šogad tajās startēja daudz dalībnieku. Vairāk foto šeit.

Sacensību dalībnieki sacentās stenda šaušanā - šaušanā pa skrejošu zaķi, šaušanā ar gludstobra ieroci (attālums - 50 metri) un šaušanā ar vītņstobra ieroci (attālums - 100 metri). Notika arī makšķerēšanas sacensības Gaujas upes abos krastos posmā no Dārzniecības laipas līdz Lejas muižas tiltam. Dalībnieki savus spēkus pārbaudīja arī komandu spēlē.  

Ļoti kupls dalībnieku pulks startēja šaušanas sacensībās. Šaušanā pa skrejošu zaķi startēja 49 dalībnieki, šaušanā pa stāvošu cūku - 50 dalībnieki un šaušanā ar vītņstobra ieroci - 40 dalībnieki. Šaušanā pa skrejošu zaķi individuālajā vērtējumā uzvaras laurus plūca Vilnis Zvirgzdiņš (Lejasciema pagasta pārvaldes komanda), 2.vietu ieguva Artis Petruss (komanda "Naglie Putni"), 3.vietā ierindojās Mundis Žviriņš (Lejasciema pagasta pārvaldes komanda).

 

Šaušanā pa stāvošu cūku individuāli labāko rezultātu uzrādīja Ainārs Kuprovskis (komanda "Naglie Putni"), aiz sevis atstājot Gunāru Babri un Māri Caunīti (abi no Apes novada komandas "Pelēči").

Šaušanā ar vītņstobra ieroci individuāli visprecīzākais bija Armands Cirsis (apvienotā Gulbenes - Madonas komanda "VARA"), 2.vietu izcīnīja G.Babris (komanda "Pelēči"), 3.vieta - M.Žviriņam (Lejasciema pagasta pārvaldes komanda).

 

Šaušanā komandu kopvērtējumā labākie rezultāti bija komandai "Pelēči", 2.vietu ieguva Lejasciema pagasta pārvaldes komanda, 3.vietā ierindojās mednieku kluba "Lejasciems" komanda.

 

Makšķerēšanas sacensībās individuālajā vērtējumā uzvaru izcīnīja Viktors Ūdris no komandas "VARA", kuram no Gaujas izdevās izvilināt 4,652 kilogramus smagu lomu. Otrs lielākais loms - 2,720 kilogrami - bija Indulim Lapkašam no Lejasciema pagasta pārvaldes komandas. 3.vietā ar 1,992 kilogramus smagu lomu ierindojās Edmunds Zurkovs no mednieku kluba "Lejasciems" komandas. Komandu vērtējumā makšķerēšanā nepārspēta palika komanda "VARA", 2. un 3.vietā ierindojās attiecīgi mednieku kluba "Lejasciems" komanda un Lejasciema pagasta pārvaldes komanda.

 

Komandu spēlē labākos rezultātus uzrādīja Lejasciema pagasta pārvaldes komanda, aiz sevis atstājot komandu "VARA" un mednieku kluba "Lejasciems" komandu.

 

Sacensībās šoreiz piedalījās astoņas komandas. Starp komandām varēja manīt gan tādas, kas sacensībās startē ik gadu, gan arī pilnīgi jaunas komandas. Atsevišķās komandās bija mainījušies dalībnieki, tika veidotas arī apvienotās mūsu novada un viesu komandas. Cīņas sacensībās bija ļoti sīvas un interesantas. Kopvērtējuma rezultāti mainījās pa brīdim, tas, protams, deva vēl lielāku intrigu kopvērtējuma uzvarētāju komandas noskaidrošanā. Kopvērtējumā visveiksmīgākā, precīzākā, atraktīvākā un azartiskākā šogad izrādījās Lejasciema pagasta pārvaldes komanda, kas uzvaru "Lejasciema kausos" izcīnīja pirmo reizi vēsturē. 2.vietu ieguva komanda "VARA", savukārt trešie labākie bija "Naglie Putni".

Pievieno komentāru

Sports