“Lejasciema kausos” - jauni rekordi

Jau 22.gadu pēc kārtas, svinot Darba svētkus, notika “Lejasciema kausu” izcīņa. Šogad sacensības notika jau 29.aprīlī un tajās bez individuālajiem dalībniekiem piedalījās arī piecas komandas, kas ir par divām mazāk nekā pērn.

Kā jau ierasts, tajās piedalījās Gulbenes un apkārtējo novadu pārstāvji. Dalībnieki sacensībās startēja trīs disciplīnās - makšķerēšanā, triju veidu šaušanā un komandu spēlē, kas šogad bija uzjautrinošā olu mešana. Tika vērtēti gan individuālie, gan arī komandu rezultāti.
Makšķerēšanā piedalījās visas piecas komandas (katrā divi dalībnieki), taču komandā “Daukstes” bija tikai viens pārstāvis.

Komandām pirmo vietu izcīnīja Indulis Lapkašs un Vitauts Bošs (“Lejasciema pagasta pārvalde”) - 2,560 kg. Otro vietu ar 2,040 kg izcīnīja Viktors un Ingars Ūdri jeb komanda “Pelēči”, kuru pārstāvēja sportisti no vairākiem novadiem. Trešo vietu ar 1,710 kg smagu lomu izcīnīja kaimiņi no Apes novada jeb komanda “Vidagas pūces”. Pēc tiesneša Māra Milna teiktā, šogad upe lutina makšķerniekus ar vimbām.

“Neskaitot mazās zivis, šogad tika noķertas astoņas vimbas un divi sapali. Tiesa, vimbām labvēlīgāks izrādījās rīta puses laiks. Pēcpusdienā tās kļuva mazāk aktīvas, taču ar cītību un mazu veiksmes piedevu pie zivīm tikt varēja,” sacīja Māris.

Vislielākā interese un dalībnieku skaits bija šaušanas sacensībās, kurās piedalījās vairāk nekā 40 dalībnieki.

Šaušanā pa “skrejošo zaķi” uzvarēja Mārtiņš Caunītis (“Pelēči”) - 78 punkti, otrais - Māris Žviriņš (MB “Ozolkalns”) - 74 punkti, trešais ar 73 punktiem palika druvēnietis Andris Graumanis, kurš startēja individuāli. 100 metru šaušanā pa “alni” ar vītņstobra ieroci zelts - Raivim Kundratam (MB “Ozolkalns”) - 92 punkti, sudrabs - viņa komandas biedram Emīlam Kuprovskim – 85 punkti, bet bronzu ieguva Mārtiņš Caunītis (“Pelēči”) - 79 punkti. Savukārt 50 metru šaušanā pa “stāvošo cūku” 57 punktus un zelta medaļu ieguva Gints Žeigurs, kurš startēja individuāli. Tikai par vienu punktu mazāk izšāva otrās un trešās vietas ieguvēji. Taču vairāk iegūtie desmitnieki ļāva izcīnīt sudrabu Ditai Žviriņai (MB “Ozolkalns”), bet bronza - Mārtiņam Caunītim (“Pelēči”).

Šaušanas sacensību galvenais tiesnesis Jānis Naglis teica, ka pirmajās sezonas sacensībās uz augstiem rezultātiem nevarot cerēt, taču tie bija labāki nekā pagājušā gada šajās sacensībās. Piedevām vēl Raivis Kundrats ar iegūtajiem 92 punktiem 100 metru “alnī” uzstādījis jaunu šo sacensību rekordu.

Komandu spēle, kura arī tika iekļauta kopvērtējumā, šogad bija izvēlēta par prieku skatītājiem, jo jēlu olu mešana pašus dalībniekus priecēja vien tad, ja tās nesaplīsa. Vislabākie olu ķērāji izrādījās “Lejasciema pagasta pārvaldes” dalībnieki - brāļi Miks un Matīss Gabdulļini. Šī komanda arī uzvarēja sacensību kopvērtējumā, aiz sevis atstājot MB “Ozolkalns” un “Pelēčus”. Pie Lejasciema pagasta pārvaldes sarūpētajām balvām un medaļām tika arī “Vidagas pūces” - 4.vieta un “Daukstes” - 5.vieta, kā arī labāko rezultātu uzrādītāji individuāli.