Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Lejasciema kausos” visu izšķir viens punkts

Jau 21.gadu pēc kārtas, svinot Darba svētkus, notika “Lejasciema kausu” izcīņa. Šogad sacensības notika nevis kā ierasts 1.maijā, bet gan jau 30.aprīlī, un tajās bez individuālajiem dalībniekiem piedalījās arī septiņas komandas.

Tradicionāli tajās piedalījās lejasciemieši, kā arī Gulbenes un apkārtējo novadu iedzīvotāji. Dalībnieki sacensībās startēja trīs disciplīnās - makšķerēšanā, triju veidu šaušanā un komandu spēlē. Vērtēti tika gan individuālie, gan arī komandu rezultāti.
Makšķerēšanā piedalījās sešas komandas (katrā 2 dalībnieki) un viens individuāli startējošs pārstāvis. Komandu vērtējumā 1.vietu izcīnīja “Vidagas pūces” - 2,970 kg. Komandas pārstāvis Aldis Renerts kļuva arī par lielākā loma īpašnieku - 2,590 kg. Zīmīgi, ka viņa loms sastāvēja tikai no raudām un baltajiem sapaliem. 2.vietā - “MK Lejasciems” ar 1,690 kg, trešajā - “Lejasciems-Dūre” ar 0,940 kg. Pēc tiesneša Māra Milna teiktā, salīdzinot ar pagājušo gadu, šāgada lomus var uzskatīt par samērā labiem. Bija sugu daudzveidība, netrūka vimbu, kuru izmērs šogad tiešām priecē - ar centību un nelielas veiksmes klātbūtni bez loma nepalika.

Vislielākā interese un dalībnieku skaits bija šaušanas sacensībās, kurās piedalījās 52 dalībnieki.

Šaušanā pa skrejošu zaķi uzvarēja Ivars Zariņš (individuāli) – 73 punkti, otrajā vietā - Lauris Krēsliņš (“Lejasciems-Dūre”) - 72 punkti, trešajā vietā - Andris Svārups (individuāli) - 71 punkts.

Šaušanā pa stāvošu meža cūku (attālums – 50 metri) labāko rezultātu uzrādīja Mundis Žviriņš (“Lejasciema pagasta pārvalde”) - 55 punkti, otrajā vietā ar 54 punktiem - Raivis Kundrats (“Naglie putni”), trešo vietu ar 53 punktiem izcīnīja Andris Svārups (individuāli).
Šaušanā ar vītņstobra ieroci pa skrejošu un stāvošu alni (attālums – 100 metri) pirmo vietu izcīnīja Mārtiņš Caunītis (“Naglie putni”) - 82 punkti, otrais - Lauris Neilands (“MK Lejasciems”) - 75 punkti, trešais - Ainārs Kuprovskis (“Lejasciema pagasta pārvalde”) ar 74 punktiem. Savukārt komandu stafetē labākie izrādījās “Naglie putni”, otro vietu izcīnīja “Vidagas pūces”, aiz sevis atstājot “MK Lejasciems” dalībniekus.

Šaušanas sacensību galvenais tiesnesis Jānis Naglis teica, ka dalībnieku skaits katru gadu ir nemainīgs – 50-60 dalībnieki, kuri grib un cenšas “pamosties no ziemas snaudas”. Tā kā šīs ir pirmās sezonas sacensības, tad rezultāti, protams, nav tie paši augstākie, taču priecē tas, ka godalgoto vietu sarakstā parādās arī jauni uzvārdi. Tāpēc nevar teikt, ka katru gadu uzvar vieni un tie paši. Varbūt var teikt, ka viņi vienmēr ir augstākās vietās, taču tas ir ilgu treniņu un smaga darba rezultāts. Vai to darīt, ir katra mednieka brīva izvēle.
Sacensību kopvērtējumā uzvaras laurus šogad plūca “MK Lejasciems”, otrajā vietā - “Naglie putni”, trešā vieta - apvienotajai komandai “Lejasciems-Dūre”. Par sacensību norisi un balvām bija parūpējusies Lejasciema pagasta pārvalde.

Pievieno komentāru

Sports