Lejasciemā notiek mednieku sacensības "Šauj garām"

Pagājušās nedēļas nogalē Lejasciema šautuvē norisinājās nu jau par tradīciju kļuvušās mednieku sacensības “Šauj garām”. Tā ir iespēja katram medniekam pārbaudīt savas prasmes pirms dzinējmedību sezonas sākuma.

Sacensību iniciators un galvenais organizators Jānis Naglis stāsta, ka šogad sacensības notika četros šaušanas veidos. Tajās kopumā piedalījās 62 dalībnieki no Smiltenes, Valmieras, Alūksnes, Balvu un Gulbenes novadiem. Diemžēl atšķirībā no iepriekšējā gada vismazāk dalībnieku bija tieši no mūsu novada, un pārsvarā tie bija lejasciemieši. Tā kā šo sacensību galvenais mērķis bija gatavošanās dzinējmedībām, tad šaušanā pa skrejošu alni un meža cūku šaušana bija atļauta no jau ieplecota ieroča. Tas darīts tāpēc, lai sacensības maksimāli pietuvinātu reālo medību apstākļiem. Nekādu ierobežojumu nebija arī medību ieročiem un to tēmekļiem. Viss bija tendēts uz sava ieroča, munīcijas un spēju pārbaudi, piebilst Jānis Naglis.

Pie jau vairāk pierastās šaušanas pa skrejošu alni un meža cūku, kā arī 50 metru šaušanā pa stāvošu meža cūku interesentiem tika dota iespēja izmēģināt savas spējas arī lidojošajos šķīvīšos jeb sportingā, par kura noorganizēšanu paldies Laurim un Dairim Neilandiem. Sportingam bija liela piekrišana, un tā bija vienīgā disciplīna, kurā uz goda pjedestāla nebija neviena mūsu novadnieka. Pārējās trīs disciplīnās visas pirmās vietas ieņēma alojietis Andris Stūrītis. Prieks, ka medniekiem aug arī jaunā maiņa. To pierādīja gulbenietis Kārlis Zvirgzdiņš juniors. Šaušanā pa skrejošu meža cūku, šaujot ar mazkalibra ieroci, viņš izcīnīja godpilno otro vietu. Vissīvākā bija fināla cīņa par otro vietu šaušanā pa stāvošu meža cūku starp gulbeniešiem Dairi Neilandu un Raivi Kundratu, kur atkārtotā šaušanā tomēr trāpīgāks izrādījās gados jaunākais Dairis.

 J. Naglis atgādina, ka nevienam par ļaunu nenāk pārbaudīt savas varbūt jau nedaudz piemirstās šaušanas iemaņas, jo mednieka gods ir nomedīt medījumu, nevis ļaut viņam aiziet ievainotam.

Rezultāti:

Šaušana pa skrejošu meža cūku (35 m)

1. Andris Stūrītis
2. Kārlis Zvirgzdiņš
3. Raivis Kundrats

Šaušana pa stāvošu meža cūku (50 m)

1. Andris Stūrītis
2. Dairis Neilands
3. Raivis Kundrats

Šaušana pa skrejošu alni (100 m)

1. Andris Stūrītis
2. Vilnis Zvirgzdiņš
3. Raivis Kundrats

Sportings

1. Ēriks Bergs
2. Artis Beitiks
3. Miks Pusplatais

Pievieno komentāru

Sports