Lejasciemā notiks šaušanas sacensības

Sestdien, 28.septembrī, mednieki aicināti doties uz Lejasciema šautuvi, kur notiks tradicionālās Gulbenes novada pirmsdzinējmedību šaušanas sacensības “Šauj garām”.

Dalībnieki sacensībās tiks vērtēti individuālajā konkurencē trīs disciplīnās. Mednieki sacentīsies šaušanā pa skrejošu meža cūku 35 metru attālumā. Šaut varēs gan ar gludstobra, gan vītņstobra ieroci. Katrs dalībnieks veiks vienu 10 šāvienu sēriju - 2 šāvieni pa stāvošu mērķi, 8 - pa skrejošu mērķi. Otrajā disciplīnā tiks vērtēta šaušana pa stāvošu meža cūku 50 metru distancē, arī šeit varēs šaut gan ar gludstobra, gan arī ar vītņstobra ieroci. Katrs dalībnieks veiks 6 šāvienus pa stāvošu meža cūku. Trešā disciplīna būs šaušana ar vītņstobra ieroci pa skrejošu alni 100 metru distancē. Katrs dalībnieks veiks 4 šāvienus pa stāvošu aļņa mērķi un 6 šāvienus pa skrejošu alni 100 metros. Katrā disciplīnā seši labākie šāvēji sacentīsies finālā.

Sacensībām varēs pieteikties sacensību dienā no pulksten 8.30 līdz 9.30. Sacensību sākums paredzēts pulksten 9.45. Precīzākie trīs šāvēji katrā disciplīnā tiks apbalvoti ar diplomiem un piemiņas balvām.

Sacensību galvenais tiesnesis Jānis Naglis aicina ikvienu mednieku izmantot šīs sacensības kā iespēju pirms dzinēju medību sezonas sākuma pārbaudīt gan savus ieročus, gan arī savas prasmes šaušanā.

“Uz Lejasciema šautuvi palaikam brauc šaut gan mednieki no Cēsīm, gan Madonas, gan Alūksnes, taču no Gulbenes novada diemžēl neviens nav bijis, kaut mums ir pašiem sava šautuve. Vai tiešām mednieki nevēlas pārliecināties, kā šauj viņu medību ieroču, lai dzinēju medības būtu sekmīgas?” jautā J.Naglis. “Jau pagājušajā gadā aicināju visus ierasties uz šīm sacensībām, bet atbrauca tikai tie, kas arī parasti apmeklē sacensības. Man gribētos apelēt pie mednieku sirdsapziņas – pārbaudiet savus ieročus, pārbaudiet savas prasmes!”

J.Naglis atgādina, ka pirms diviem gadiem notika daudz diskusiju, vai medniekiem ir nepieciešama šaušanas pārbaude. Bija doma, ka reizi vai divas reizes gadā katram medniekam būtu jāapmeklē šautuve. “Šis jautājums atkal ir aktualizēts, un domāju, ka šīs pārbaudes noteikti būs. Ne jau medniekam tiks atņemts ierocis un viņš nevarēs būt par mednieku, taču, iespējams, tas tiks ierakstīts viņa sezonas kartē un būs kā pierādījums, ka viņš neapmeklē šautuvi un nešauj labi, un dzinējmedībās medību vadītājs vēl padomās, vai viņu likt stāvēt uz masta. Es esmu par to, ka jebkuram medniekam, izrādot cieņu pret medībām, pret visiem meža dzīvniekiem un medību dievieti Diānu, gadā reizi šautuve būtu jāapmeklē.”

Sīkāku informāciju par sacensībām var iegūt, zvanot pa tālruni 26427273 J.Naglim.

Pievieno komentāru

Sports