Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lejasciemā uzbūvē skatu torni ar alpīnisma sienām 1

Lejasciemā, šodien, 30.septembrī, pulksten 11.00 tiks atklāts skatu tornis ar alpīnisma sienām. Notiks arī ikgadējās Lejasciema sporta spēles “Tūrisms Lejasciemā”.  Par to “Dzirksteli” informē sporta kluba “Lejasciems” pārstāve Lāsma Gabdulļina.

Pagājušā gada rudenī tika uzsākts projekts “Tūrisma tehniskās aktivitāšu trases izveidošana”, kurā tika paredzēts uzcelt skatu torni ar alpīnisma sienām un sagatavot trasi tūrisma tehnikas elementu apgūšanai. “Kāpēc? Vienkārši Lejasciems bez tūrisma aktivitātēm nav iedomājams, jo pirmsākumi tūrisma sporta veidam Lejasciemā rodami jau pagājušā gadsimta 60.gados,” uzsver L.Gabdulļina.

Protams, sporta tūrisma attīstība nebūtu iedomājama bez aizrautīgiem, talantīgiem skolotājiem - treneriem. Tādi ir sporta tūrisma treneri Ēriks Doropoļskis, Arkādijs Petuško, Aeksandra Birkava un Elita Jermakova. Sporta kluba “Lejasciems” dibinātāji, viņu bērni un atbalstītāji ir izauguši ar tūrisma stundām, un šo cilvēku darbs ir pelnījis, lai tiktu turpināts. Kopā ar šo torni, kā arī inventāra papildinājumu biedrība grib ne tikai saglabāt bērnos un jauniešos mīlestību uz tūrismu, bet arī nodot zināšanas. Būvniecības darbi darbi notika visu vasaru. Pašlaik skatu tornis ar alpīnisma sienām ir gatavs uzņemt skatu vērotājus un drosmīgus kāpējus.

Biedrība dibināta 2012.gadā, un tās mērķis ir fiziski aktīva un veselīga dzīvesveida sekmēšana un popularizēšana, veselības veicināšana bērnu, jauniešu un citu interesantu lokā. Radīt iespēju bērniem un jauniešiem iepazīt dažādus sporta veidus, apgūt prasmes un iemaņas mācoties un trenējoties, nodrošinot ar inventāru treniņa procesā. Kopš biedrības dibināšanas brīža ir pagājuši pieci gadi. Šo gadu laikā projektu gaitā ir iegādāts inventārs, lai bērni un jaunieši varētu nodarboties ar sportu visu gadu, kā arī izveidota sporta aktivitāšu trase Lejasciemā, kur droši var mācīties braukt ar velosipēdu, skrituļslidām, rollerslēpēm un skrituļdēli.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Bijušais tūrists

Prieks par lejasciemiešiem - tūrisma tradīcijas turpinās!

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.02 12:07

Sports