Lejasciemieši uzvar festivālā "Minhauzens 2017" 6

Ar galveno balvu – Mērsraga bākas veidojumu kokā – no 19. mednieku festivāla “Minhauzens” atgriezušies komandas “LejasciemSS “Naglie putni”” mednieki. Labi rezultāti arī komandas “Jons D” dalībniekiem - ceturtā vieta. Mazāk veiksmīgs starts izdevies mednieku kluba “Lejasciems – Dūre” medniekiem, kas starp 84 komandām ieņem 58.vietu.

Interesanti, ka lejasciemieši par uzvaru paziņoja jau festivāla atklāšanas parādē.

“Visi jau zina, ka mēs esam no Lejasciema. Gan pirmais, gan desmitais (šogad ir deviņpadsmitais) un arī divdesmitais būs Lejasciemā!” pārliecināti sacīja komandas dalībnieks Jānis Naglis. Neviens nezina, vai tā bija gaišredzība, tomēr izdevās apliecināt – tā nav tukša lielība. Varbūt cīņas sparu deva tas, ka tieši Lejasciemā notika pirmais mednieku festivāls, kura iniciatori bija mājinieki. Viņi rīkoja arī desmito festivālu un jau domā par divdesmitā festivāla programmas aktivitātēm, kas atkal būs Lejasciemā. Turklāt lejasciemieši ir piedalījušies visos mednieku festivālos.

Kopš atsevišķi startē komanda “LejasciemSS “Naglie putni””, pirmo reizi ir izcīnīta uzvara. Vēl 1.vieta tika izcīnīta pirmajā festivālā Lejasciemā, taču tā bija komanda citā sastāvā.

“Tagad tādu praksi vairs neizmantosim, jo pašiem rīkotājiem tomēr ir priekšrocības salīdzinājumā ar citām komandām. Tāpēc nākamvasar mēs festivālā nestartēsim,” atzīst komandas kapteinis Mārtiņš Naglis.

Festivāla programmai ir izveidojies standarts tā norises programmai. Tajā tiek iekļauta šaušana, arī loka šaušana, makšķerēšana un jautrās stafetes, kas katru reizi ir atšķirīgas. Mērsragā bija arī sacensības kanoe airēšanā, lai nogādātu krastā medījumu.

“Šajā festivālā īpaša bija uzruna tauram. Tajā uzvarētāju noteica balss skaļuma mērierīce. 122 decibelus sasniedza mūsu Jānis Naglis, izcīnot pirmo vietu. Tiesa, pēc tam viņam parunāt bija grūti, taču viņš bez balss nepalika vienīgais,” atklāj Mārtiņš.

Trešo vietu makšķerēšanas sacensībās guva Intars Zurkovs. Komandas biedri joko, ka viņš spēj zivi izmakšķerēt arī no akas. Intara loms bija 3,800 kilogrami, no otrās vietas viņu šķīra 200 grami. Lielāka starpība bija ar pirmo vietu, bet pērn, kad Intars šajās sacensībās izcīnīja uzvaru, viņš tāpat bija atrāvies no citiem godalgoto vietu ieguvējiem.

Vienīgā dāma Diāna Nagle starp vīriešiem, kuri sacentās šaušanā pa kluci, izcīnīja otro vietu. Līdz šim Diāna parasti palikusi sestajā, septītajā vietā, bet beidzot parādīja vīriem, ko spēj.

“Tā ir standarta šaušana pa mērķi, kur ir punkti no 0 līdz 10. Diāna ieguva 54 punktus no 60 iespējamajiem,” stāsta Mārtiņš. Šajā disciplīnā uzvarēja komandas “Jons D” pārstāvis Edžus Bumbieris.

“Mednieku festivālā ir tā, ka var arī neiegūt pirmās vietas, bet ir svarīgi noturēties ap divdesmito – trīsdesmito vietu, lai iegūtu mazāku punktu skaitu visos sacensību veidos. Lai nav tā, ka ir viena pirmā un viena no pēdējām vietām. Mums bija septītā vieta jaunajam medniekam Gustavam Galvanam, devītā vieta orientēšanās sacensībās, kurās starēja Ilga Melne un Emīls Galvans, zemākā bija 44.vieta šķīvīšu šaušanā un kopā ieguvām 271,5 punktus,” skaidro M.Naglis.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Jons-D

Tiesnesi sogad tiesaja negodigi un komandai Jons D neveiksmigi tika tiesata sausana ar vitnstobra ieroci nepareizs rezultats tika ierakstis ka rezultata komanda Jons D palika 4 vieta bet butu bijusi 1 vieta ka atzina galvenais tiesnesis jus tak kausu dabujat tutuls jau naw svarigs .
Komandai Jons D bija 3 pirmas vietas un viena otra vieta

pirms 4 gadiem, 2017.08.11 17:11

jonam

ar 27 punktiem šaušana ar karabīni neko labu nevar gribet,ta ka nav pamata čīkstēt,vaig pašiem labak nostartēt šaušanā un tad ari nebūs javaino tiesneši,kapēc tad netika iemaksati 70eiro un iesniegts protests,droši vien bija bail pazaudēt 70eiro :D

pirms 4 gadiem, 2017.08.12 09:02

aaa

Kā teica Salnavas pārstavis, kuri kopvērtējuma palika 3vietā, kas taisni bija klāt,kad šāva Jons D pārstāvis , ar tādu šaušanu jau nevar gribēt labāku rezultātu kā 67 vietu karabīne

pirms 4 gadiem, 2017.08.12 09:13

jā gan

Bebra apgrauzta pagale.

pirms 4 gadiem, 2017.08.11 17:51

bet bet

bet lejasciemieši uzvarēja.....

pirms 4 gadiem, 2017.08.14 15:50

Sports