"Lejasciems Trophy" 4.posms: dubļu brauciens Lejasciemā - veiksmīgs 2

Pagājušajā sestdienā un svētdienā Lejasciema apkārtni pieskandināja skatītāju ovācijas un spēkratu motoru dūkoņa, jo tur risinājās “CanAm trophy Latvia” 4.posms, kurš bija plaši apmeklēts gan dalībnieku, gan skatītāju skaita ziņā.

Uz starta līnijas stājās 56 tehnikas vienības no visām trim Baltijas valstīm: 38 motocikli un 18 automašīnas, kas paredzētas tieši bezceļu braukšanai. Uz šo “brīvdabas izrādi” nolūkoties bija ieradušies vairāk nekā 800 skatītāju.

Krūmi, celmi, ūdens pārpildīti grāvji un iespaidīgas dubļu vannas - tāda bija ļoti atzinīgi novērtētā jaunizveidotā Lejasciema trase. Lejasciema trases organizators un sacensību dalībnieks Sandis Putniņš stāsta, ka sacensības ir izdevušās un par trasi dzirdētas vienīgi labas atsauksmes. Tas pamudinājis viņu šādas sacensības rīkot arī nākamgad, kas provizoriski jau ieplānotas 18. un 19.augustā.

“Pirmajā dienā, kad startēja motocikli, laiks mūs burtiski lutināja, taču trase varēja būt nedaudz mitrāka, jo motocikli ir viegli un dubļiem vietām slīdēja pa virsu. Taču naktī nolijušais lietus, kurš gan izjauca paredzēto balli, trasi padarīja samērā smagu, toties skatītājiem ļoti interesantu un skatāmu. Izņemot dažu motociklu un vienas automašīnas apgāšanos, kas šinī sporta veidā nav reta parādība, sacensības noritēja samērā gludi,” saka Sandis.

Jāteic, ka sacensībās piedalījās arī vairāki mūsu novada entuziasti. Visaugstāko – otro - vietu divu braucienu summā ieguva S.Putniņš, kurš startēja klasē “ATV Sports”. Šajā klasē lejasciemietis Ilmārs Lubiņš otrajā braucienā nefinišēja tehnisku iemeslu pēc, taču punktus ieguva, jo šajā sporta veidā tie tiek piešķirti, ja nobraukts jau vairāk par vienu apli. Klasē “ATV Hobijs” otrajā braucienā tehniski iemesli punktus iegūt neļāva arī mūsu Mārim Slaidiņam. Tikpat neveiksmīgs otrais brauciens izrādījās arī lejasciemietim Mārtiņam Naglim, kurš startēja klasē “ATV Hobijs 750”. Bez punktiem palika arī mūsu vienīgā auto ekipāža Valdis Ločmelis/Kārlis Birznieks, kuri startēja CT2 klasē un kuru automašīnai bez dažiem papildaprīkojumiem šī trase izrādījās par grūtu. Ar pilniem sacensību rezultātiem interesenti var iepazīties “www.canamtrophy.lv” mājaslapā.

Vēl Sandis piebilst, ka, neskaitot desmit oficiālos tiesnešus, sacensību organizēšanā piedalījās apmēram 30 vietējie iedzīvotāji, bez kuriem iztikt nu nekādi nevarēja. “Šī bija pirmā un pēdējā reize, kad sacensībās biju gan organizators, gan dalībnieks. It sevišķi dienā, kad pašam ir jāstartē, to apvienot ir pārāk grūti, tāpēc nākamgad būšu tikai organizators,” saka Sandis.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Raina

Lielisks pasākums un jauka atpūta skatītājiem. Veiksmi arī turpmāk šādu pasākumu organizēšanā!

pirms 4 gadiem, 2017.08.22 15:32

Sports