Līduma izcīna 37.vietu Pasaules kausa posma sprinta sacensībās

Pasaules kausa izcīņas priekšpēdējā posmā biatlonā, kas norisinās Tronheimā (Norvēģijā), 7,5 kilometru sprinta sacensībās sievietēm ceturtdien 37.vietu izcīnīja Latvijas sportiste mūsu novadniece Madara Līduma.

Pirmajā šaušanā latviete bija precīza, bet otrajā pieļāva divas kļūdas un finišā no uzvarētājas krievietes Olgas Zaicevas viņa atpalika par minūti un 51,5 sekundēm.

Līdz ar to Līduma izcīnīja četrus punktus Pasaules kausa ieskaitē un kvalificējās iedzīšanas sacensībām.

Pārējās latvietes iedzīšanai nespēja kvalificēties - Līga Glāzere, pat šaujot nekļūdīgi, Zaicevai zaudēja trīs minūtes un 45,8 sekundes, kas deva 73.vietu, bet ar četrām kļūdām bija vēl par nedaudz vairāk kā divām minūtēm lēnāka un palika 77.vietā starp 79 finišējušajām sportistēm.

Sacensībās otrajā vietā ierindojās zviedriete Helēna Junsone, kas Zaicevai zaudēja 5,5 sekundes, bet trešā palika Francijas sportiste Silvija Bekāra.

Vēl šajā Pasaules kausa posmā sestdien un svētdien sportisti sacentīsies iedzīšanā un masu startā. Iedzīšanā no latviešiem bez Līdumas startēs arī Ilmārs Bricis, kurš desmit kilometru sprinta sacensībās vīriešiem ceturtdien izcīnīja 48.vietu.

Šis ir pirmspēdējais Pasaules kausa posms, bet biatlona sezona noslēgsies ar sacensībām Hantimansijskas trasē Krievijā no 25. līdz 29.martam. Pēdējā posmā Latvijas sportisti nav paredzējuši startēt.