Līduma: "Nenovēlu šādas izjūtas nevienam..." 1

"Sajūta, ka šajā čempionātā kāds uzlicis lāstu..." pēc šodienas sacensībām 15 km distancē, kur tika noņemta no starta mirkli pirms došanās trasē, Sportacentrs.com atzina biatloniste Madara Līduma. Diskvalifikācijas iemesls - noteikumiem neatbilstošs kombinezons.

 

"Minūti pirms starta man pienāca un pateica, ka saskaņā ar jaunajiem noteikumiem ar šādu kombinezonu startēt nedrīkstu - elkoņu uzšuvēm jābūt rūpnieciski apstrādātām, bet manā gadījumā tās bija uzšūtas ar roku. It kā sīkums, kas neko nemaina, taču noteikumos tagad ir šāda izmaiņa, un man pateica: šajā startēt nevar, ja vari - pārģērb atbilstošu kombinezonu. Minūti pirms starta stadiona vidū..." par notikušo pastāstīja sportiste. Uzšuvēm uz elkoņiem biatlona kombinezonam jābūt rūpnieciski ražotām un no gumijas (lai neslīd uz šaušanas paklāja) - ja tā nav, pēc jaunajiem noteikumiem tas tiekot traktēts kā pārkāpums.

 

"Šajā kombinezonā nostartēju visu Pasaules kausa sezonu un arī jau šeit Hantimansjskā - sprintā. Nekādu aizliegumu nebija. Protams, varu vainot tikai sevi, jo visi noteikumi būtu jāzina pašai. Taču nav arī tā, ka būtu liela izvēle, ko vilkt mugurā uz sacensībām. Kombinezoni, kurus mums iedeva pēdējos, uz Vankūveras olimpiskajām spēlēm, ir ļoti plāni - šajā aukstumā tajos startēt faktiski nav iespējams. To nedara neviens. Piemēram, Edgars [Piksons] vispār šeit skrien Turīnas spēļu formā," paskaidroja Līduma.

 

Līdz ar to pasaules čempionāts Latvijas izlases biatlonistēm noslēdzies.

 

"Šobrīd vēl grūti ko komentēt - joprojām esmu šokā... Biju noskaņojusies reabilitēties par neveiksmi sprintā, taču pēkšņi paliku bez iespējas skriet vispār. Sajūta, ka šajā čempionātā kāds uzlicis lāstu... Nezinu, ko vairāk pateikt: ļoti žēl, ka pievīlu tos, kas mani atbalstīja, taču visvairāk droši vien esmu vīlusies es pati. Nenovēlu šādas izjūtas nevienam..."

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Sports