Lielākais rudens skolēnu pasākums kopā ar V.Ščerbatihu

Rīt, 2.oktobrī, Anniņmuižā Rīgā Latvijas Skolu sporta federācija (LSSF) tradicionāli rīko lielākās rudens sacensības skolēniem, kuras turpmāk sauks „Hanzas Maiznīcas Latvijas Skolu krosa stafetes". Apbalvošanas ceremonija ir uzticēta Pekinas olimpisko spēļu bronzas laureātam Viktoram Ščerbatiham.

"Ar šā gada rudens pasākumu LSSF ir sākusi sadarbību ar AS Hanzas Maiznīcas nolūkā veicināt jauniešu fizisko aktivitāti un izpratni par veselīgu dzīvesveidu, tostarp uzturu. Projekta mērķis ir izveidot visas Latvijas skolēnu komandu dalībai lielākajā tautas sporta notikumā - Rīgas maratonā," informē Latvijas Skolu Sporta federācijas sacensību organizators Artūrs Slišāns.


Viņš stāsta, ka rudens skolu krosa stafetes tiek rīkotas jau 62.reizi. Kā katru gadu, pasākumā piedalīsies labākās Latvijas rajonu un pilsētu skolu komandas. Sacensību mērķis ir noskaidrot labākās zēnu un meiteņu komandas krosa stafetēs.

 

"Skolu sacensībās rajona līmenī piedalās vairāki tūkstoši skolēni, no kuriem līdz rudens un pavasara fināla sacensībām katrā nonāk līdz1000 jauniešu. Līdz šim kopvērtējumā vislabāk veicies Jēkabpils 3. vidusskolai un Preiļu 1. pamatskolai, kas uzvarējušas savās grupās katra pa 8 reizēm, ieskaitot 2007.gadu," stāsta A.Slišāns.


Krosa stafešu sākums paredzēts pulksten 12.00. Pasākumu atbalstīt aicināts ikviens, lai tādējādi paustu atbalstu veselīgam dzīvesveidam.

 

"Savu klātbūtni Hanzas Maiznīcas Skolu krosa stafetēs ir apstiprinājis arī Latvijas Republikas Veselības ministrs I.Eglītis. Pasākuma noslēguma daļā - apbalvošanas ceremonijā, kas sāksies pulksten 15.30, piedalīsies pieckārtējais Eiropas čempions Viktors Ščerbatihs, ar kuru jauniešiem būs iespēja nofotografēties un saņemt autogrāfu," norāda sacensību organizators.


Paralēli sacensībām notiks dažādas aktivitātes pasākuma dalībniekiem - darbosies Hanzas Maiznīcas grafiti darbnīca, kurā varēs izmēģināt savas dotības viena no labākajiem Latvijas grafiti mākslinieka vadībā.


Pasākumā tiks uzstādīta firmas „Asics" apavu laboratorija, kur dalībniekiem būs iespēja saņemt konsultācijas pareizu skriešanas apavu izvēlē. Lai šādu iespēju izmantotu, skolēniem jāuzrāda personas apliecinošs dokuments.

 

Brīvajā laikā gan skolēni, gan skolotāji varēs piedalīties Garnier Fructis matu darbnīcā, kā arī paredzēti dažādi pārsteigumi.

 

Pasākumā aicināts piedalīties ikviens skolēns un skolotājs, lai paustu atbalstu vienai no lielākajām skolēnu kustībām valstī.

Pievieno komentāru

Sports