Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Litenē jauns pagastvecis 7

Litenes un Druvienas pagasta atstādinātie pašvaldību vadītāji vēl nav izlēmuši, vai rīkojumu pārsūdzēs tiesā
Šodien notika Litenes pagasta padomes sēde, kurā līdzšinējais pagasta pašvaldības vadītājs Gunārs Ciglis savas amata funkcijas nodeva savam vietniekam pagasta deputātam Vilnim Lapiņam. Līdz jauna pagasta padomes priekšsēdētāja vēlēšanām, kurām jānotiek divu mēnešu laikā, V.Lapiņš būs pagasta padomes priekšsēdētāja vietas izpildītājs. Druvienas pagastā arī šinīs dienās plānots sasaukt pagasta padomes ārkārtas sēdi.

"Dzirkstele" jau rakstīja, ka reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns 14.janvārī parakstīja rīkojumu par G.Cigļa un Druvienas pagasta padomes priekšsēdētāja Jura Graumaņa atstādināšanu no amata par likuma ilglaicīgu nepildīšanu, strādājot pie pagasta teritorijas plānojuma.

 

Rīcība ir tiesiska

"Diemžēl valsts noteiktie likumi ir jāpilda, lai gan uzskatu, ka nav ētiski cilvēkam, kurš vadījis pagastu 18 gadus, 6 mēnešus pirms pašvaldību vēlēšanām pateikt paldies," uzskata V.Lapiņš.

 

Viņš atzīst, ka šobrīd, kad viss jāsamazina un jāpārkārto, nav pat īstas skaidrības, ar ko sākt.

 

G.Ciglis turpmāk kā pagasta padomes deputāts varēs piedalīties tikai pagasta padomes sēdēs. Automātiski saskaņā ar Likumum par pašvaldībām viņš vairs nepiedalīsies arī rajona padomes sēdēs. Tur Liteni pārstāvēs V.Lapiņš.

 

G.Ciglis uzskata, ka ministrs, runājot par teritorijas plānojuma izstrādi, rīkojies tiesiski pareizi, bet nepamatoti, jo esot vairāki piemēri, kur šīs likuma normas netiekot ievērotas, bet tāpēc neviens nav sodīts.

 

"Ja bija noteikts, ka plānojumam jābūt gatavam 2007.gadā, bet Litenei tā nebija, tad arī vajadzēja pieņemt tiesisko lēmumu par manu atstādināšanu, nevis šis process jāvelk ilgāk par gadu, lai gandrīz reizē ar vēlēšanām atstādinātu. Tas liek domāt par politisku soli," domā G.Ciglis.

 

Viņš stāsta, ka 27.februāra pagasta padomes sēdē tiks apstiprināta teritorijas plānojuma galīgā redakcija, tad plānojumu nodos Vidzemes plānošanas reģionam un citām institūcijām, lai saņemtu atzinumu.

 

Konsultēsies ar citiem

Pēc tam, kad "Latvijas Vēstnesī" pasludināts ministra rīkojums, 30 dienu laikā atstādināto pašvaldību vadītāji to var apstrīdēt tiesā. Ja to nedara, tad 30 dienās vadītāju atceļ no amata. Iesniedzot prasību tiesā, ka rīkojumu apstrīd, pašvaldības vadītājs ir atstādināts līdz tiesas spriedumam.

 

"Konsultēšos ar pārējiem atstādināto pašvaldību vadītājiem par tālāko rīcību. Pagaidām savu viedokli neizpaudīšu. Mūsdienās iztiesāšana notiek dažādi, tāpēc pieļauju, ka tā var būt pat tik ilga, kad manas funkcijas jau būs beigušās," prāto G.Ciglis.

 

Viņam nav saprotams arī atstādināšanas pamatojums, kurā norādīts, ka viņš neaizstāv iedzīvotāju tiesiskās intereses.

 

"Pagasta ļaudis mani ievēlēja priekšsēdētāja amatā, rēķinoties, ka es aizstāvēšu viņu intereses, ko arī esmu darījis. Aizvadītajos gados man nācies izšķirties par daudz, bet vienmēr tas noticis par labu pagastam un tā iedzīvotājiem. Viņi nav ierosinājuši mani no tā atcelt, tāpēc uzskatu, ka šāds pamatojums aizskar arī viņu intereses," piebilst G.Ciglis.

 

Viņš iesaka salīdzināt to pagasta budžetu, kur vadītāji ir atstādināti, ar pārējo pašvaldību budžetu.

 

"Nepārspīlēju, teikdams, ka tās pašvaldības, kuras nav izstrādājušas plānojumu, budžeta ziņā uz vienu iedzīvotāju ir pēdējā desmitniekā," salīdzina G.Ciglis.

 

Nosūta vēstuli

J.Graumanis šobrīd atrodas slimnīcā. Deputāte Velga Černoglazova informē, ka par tālāko rīcību Druvienas pagastā lems pagasta padomes ārkārtas sēdē. Pašvaldība ministram E.Zalānam ir nosūtījusi protesta vēstuli, ko parakstījuši 156 pagasta iedzīvotāji. Tajā uzsvērts, ka Druvienas ļaudis J.Graumanim uzticas 21 gada garumā, ka viņš spējis saglabāt pagastu un tā pakļautības iestādes.

 

"Nekas Druvienā nav izputināts vai par lētu naudu pārdots. Starp ļaudīm un pagasta vadību valda cieņa un uzticēšanās. Lūdzam dot mums tiesības pašiem lemt par to, vai J.Graumanis ir tiesīgs vadīt pagasta padomi līdz pašvaldību vēlēšanām. Lūdzam dot tiesības J.Graumanim pabeigt iesākto darbu pie teritorijas plānojuma," teikts vēstulē.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

johaidī!

Ja jau pirms diviem gadiem bija termiņš nodod gatavu projektu, tad jau piešķirtajai naudai tēriņam - arī savs termiņš. Par kādiem tad līdzekļiem pēdējos divus gadus tika projekts bīdīts gliemeža gaitā uz priekšu? Tad kad savelkas krīzes mākoņi, tad pēkšņi ieraugām, ka kāds nav savu darbu padarījis. Kur tad bija agrāk? Varbūt šis lēnais darebs tikai liecināja to, ka šo pagastu vadītāji pretojās novadu reformai. Kas lai izsver visus par un pret. Vēl nav zināms, kādās auzās iebrauksim...

pirms 11 gadiem, 2009.01.22 15:53

xxl

Ja naudiņu iedod konkrētam mērķim, tad tikai tam to arī drīkst tērēt.

pirms 11 gadiem, 2009.01.22 15:30

sdfg tam skudra

Kas ir kārtība Jūsu izpratnē? Varētu lūgt konkrētāk paskaidrot. Viena daļa cilvēku dzīvo tādā intuitīvā "brīnuma gaidu" režīmā. Varbūt tomēr labāk būtu ietērpt vārdos savas vēlmes.

pirms 11 gadiem, 2009.01.22 11:07

Nesaprotu vienu, var jau diskutēt, bet ja reiz naudiņa bija iedota šī plānojuma realizēšanai, tad , kur viņa ir tikusi ieguldīta vai iztērēta? Savas kļūdas jāatzīst.

pirms 11 gadiem, 2009.01.22 09:10

Elo

Tā neapšaubāmi bija Zalāna politiskā izrēķināšanās ar nepaklausīgajiem ZZS pagastvečiem. Liela daļa no šiem atlaistajiem iebilda pret teritoriālo reformu. Plānojums nebij pabeigts 29 pašvaldībās, bet atlaida 10, no tiem dažos plānošana bij pēdējā stadijā.

pirms 11 gadiem, 2009.01.21 23:56

skudra

Vilnim - izturību!Varbūt beidzot būs kārtība!

pirms 11 gadiem, 2009.01.21 21:36

Sports