Loka šaušana: lielās lietavas sportistus nenobiedē

Jau par tradīciju kļuvušās loka šaušanas sacensības “Pukstu aplis” notika arī šogad  Lejasciemā.

Sacensību organizators Juris Novožilovs stāsta, ka sacensības laika apstākļu sakritības dēļ notika uzreiz pēc vērienīgajām lietavām. Pirms sacensībām Lejasciemā mērķi tika izlikti pļavās, mežā un Gaujas krastā, bet lietus pļavas padarīja ūdeņainas, mežu līdzīgu seklam purvam un Gauja izgāja no krastiem gluži kā lielāko palu laikā.

“Ironiski, bet krastā noliktie zivju mērķi zem ūdens atrodas vēl joprojām, it kā tur tiem būtu arī jāatrodas. Palienes pļavā izliktais lācis sacensību rītā atradās aiz ūdens un šaušanai nebija sasniedzams. Bet tas nebiedēja sacensību dalībniekus,” stāsta J.Novožilovs.

Īpaša bija sacensību atklāšana, kad “Pukstu” māju saimnieks Vilis Kazainis uzvilka karoga mastā Latvijas valsts karogu.

Pirmo reizi sacensībās tika pārstāvēti visi Latvijas novadi. Beidzot sasparojās arī Latgale! Netrūka arī Gulbenes novada pārstāvju. Bija ieradušies sportisti no Galgauskas, Jaungulbenes un Gulbenes, kuri startēja pat ļoti labi. 1.vietu junioros ar rekursīvo loku izcīnīja Mikus Černoglazovs. Iesācēju pieaugušo grupā ar garo loku 3.vietu ieguva Ilvars Glāznieks.

“Visi savās loku veidu grupās izcīnīja godalgotas vietas. Cerams, ka ar savu piemēru viņi aizraus arī citus loka šaušanas cienītājus un nākamgad to skaits sacensībās būs vēl kuplāks,” saka J.Novožilovs un piebilst, ka sacensības atzīmēs desmit gadu jubileju. Tās sakritīs arī ar “Pukstu” māju 150 gadiem un Latvijas simtgadi un tāpēc plānota plašāka kultūras programma.

Pievieno komentāru

Sports