Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ludza ezerā - ūdensmotociklu sacensības

Stāmerienas pagasta Ludza ezerā pie atpūtas kompleksa “Vonadziņi” rīt, 31.maijā, pulksten 12.00 pirmo reizi mūsu novadā notiks Latvijas čempionāta pirmā posma sacensības ūdensmotocikliem.

Sacensības rīko pašvaldības aģentūra „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” sadarbībā ar biedrību „Latvijas Ūdensmotociklu sporta asociācija” un Stāmerienas pagasta pārvaldi. Aģentūras direktore Iveta Kovtuņenko cer, ka šīs sacensības kļūs par ikgadēju notikumu Gulbenes novadā un arī turpmāk tās notiks Ludza ezerā.


Latvijas Ūdensmotociklu sporta asociācijas valdes priekšsēdētājs Andris Pozņaks stāsta, šogad ir pieteikušies sportisti no Krievijas, Igaunijas, Lietuvas un, protams, Latvijas. Sacensības notiks divās lielās grupās – sēdus braucamie un stāvus braucamie ūdensmotocikli, kuras savukārt būs sadalītas smalkāk pēc dalībnieku vecumiem, dzimuma un sportiskās sagatavotības. Skatītāji varēs vērot sportistus arī junioru klasēs, kurās startē bērni vecumā, sākot no astoņiem gadiem.

“Ūdensmotociklu sacensības ir interesantas arī ar to, ka izliktā trase nekad nav vienāda, kā tas ir, piemēram, šosejā vai motokrosā, tāpēc vienmēr jābūt gatavam paredzēt situāciju pirms pagrieziena. Papildus tam braukšana notiek tikai, izmantojot gāzi, jeb bez bremzēm un amortizācijas, kas prasa papildu meistarību un izturību.”


Lai gan uz ūdens kritieni ir daudz mazāk bīstami nekā, piemēram, motokrosā, tomēr arī šeit ir nepieciešams noteikts drošības ekipējums - gan aizsargi, gan glābšanas veste, gan ķivere. Par drošību uz ūdens rūpējas īpaši apmācītu tiesnešu brigāde.

Atbilstoši sportistu izvēlētajai klasei ir noteikts arī brauciena ilgums, kurš svārstās no 6 līdz 12 minūtēm. Kopā notiek trīs iebraucieni katrā klasē, visi trīs tiek vērtēti kopējā ieskaitē, saskaitot punktu skaitu un tādējādi noskaidrojot stiprāko.

“Šogad sacensības Gulbenē ir zīmīgas ar to, ka tās ir labs kopējais treniņš, jo šīs ir pirmās sacensības šogad un sportisti vēl nezina, ko katrs pa ziemu sastrādājis un kādā fiziskajā formā ir katras valsts pārstāvji,” saka A.Pozņaks.


Latvijā šogad sacensības notiks vairākos posmos. Interesenti un fani savus sportistus šogad vēl varēs vērot 21.jūnijā Jēkabpilī un 26.jūlijā Balvos.


“Sēdošo motociklu klasē šogad Latviju pārstāvēs tādi grandi kā Uldis Dzalbs un Jānis Burka un prestižākajā GP klasē - Pēteris Kitins ar savu 500 zirgspēku monstru. Plānojam arī atvest Latvijas spēcīgāko frīstaila meistaru Aldi Kirstu,” piebilst A.Pozņaks.


Ja bērniem skatīties sacensības kļūst garlaicīgi, no pulksten 13.00 līdz 16.00 tiks piedāvātas dažādas spēles, rotaļas un atraktīva darbošanās biedrības "Pārsteiguma tēli" (Rīga) vadībā. Ieeja uz pasākumu – 2 eiro no personas, bērniem līdz 10 gadu vecumam – par brīvu.

Pievieno komentāru

Sports