Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lūši nomedīti virs atļautā limita 1

Pēc Ziemeļaustrumu virsmežniecības inženiera medību jautājumos Laimoņa Kļaviņa rīcībā esošās informācijas lūšu un vilku medības mūsu virsmežniecības teritorijā turpinās, neņemot vērā lūšu limitu.

“Šobrīd nomedīti 18 lūši, kas ir par 3 lūšiem vairāk nekā sākuma limits. Taču ir dota atļauja pildīt Latvijas kopējo limitu, ko mēs arī tagad darām. Tā kā lūsi nomedīt bez sniega klātbūtnes var tikai veiksmes gadījumā, tad Latvijā mūsu teritorijā šīm medībām ir bijuši vislabvēlīgākie laikapstākļi. Pēdējie 5 lūši tika nomedīti 23. un 25.decembrī, jo mežā vēl bija sniegs. No visiem nomedītajiem lūšiem Gulbenes novadā ir iegūtas 7 trofejas, taču Latvijā kopumā lūšu nomedīts nemaz tik daudz nav. Kas attiecas uz vilkiem, tad mūsu virsmežniecības teritorijā nomedīti 17 pelēči. Pēdējais no tiem 30.decembrī Alūksnes novada Bejā. Gulbenes novadā ar vilkiem pagaidām neveicas, taču medības vēl turpinās. Jāteic, ka lielu daļu no vilkiem nomedīja jau septembrī uz piegaudošanu, taču arī tagad medības ir veiksmīgas. Tiesa, veiksme vairāk smaida Smiltenes un Alūksnes medniekiem,” saka L.Kļaviņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

vEIKSMINIEKI

Kam veicas, kam nē! Par limita pārsniegšanu diskvalificēt, ja sports tad sports! Slepkavas!

pirms gada, 2018.02.01 07:34

Sports