"Malienas kauss" orientieristus gaida 35.reizi

Šajā nedēļas nogalē Alūksnes novada Veclaicenes pagastā notiks 11. Latvijas kausa posms orientēšanās skrējienā – divu dienu sacensības „Malienas kauss”. Sacensību jubilejas gadā organizatori dalībniekiem dāvā reizē gan gleznainu, gan arī gana sarežģītu apvidu Alūksnes augstienes kalnainākajā daļā Latvijas-Igaunijas pierobežā.

„Malienas kauss” 20. un 21. augustā notiks 35. reizi. Pirmajā sacensību dienā orientieristi veiks vidējo distanci pārsvarā kalnainā apvidū. Savukārt otrajā dienā sportisti sacentīsies garajā distancē (iedzīšana pēc vidējās distances rezultātiem) Peļļu-Kornetu lieguma teritorijā, Raipala ezera apkārtnē.

Sacensību rīkotāji – OK “Alūksne-Ape”, Latvijas Orientēšanās federācija un Alūksnes novada pašvaldība – divu dienu kopvērtējuma 1.–3. vietu apbalvos ar medaļām, kā arī grupu uzvarētāji tiks pie balvām. Elites grupu 1.-3. vietas ieguvēji saņems naudas balvas, bet, pats galvenais, vīriešu elitē tiek izcīnīts ceļojošais "Malienas kauss", uz kura iegravēti iepriekšējo gadu sacensību uzvarētāju vārdi.


“Šis Alūksnei un Alūksnes orientēšanās klubam ir īpašs gads, jo sanācis rīkot gan ziemas čempionātu, gan paralēli "Malienas kausam" notiks arī vēl divu mūsu sporta paveidu – velo un taku orientēšanās – sacensības,” stāsta sacensību rīkotājs no OK “Alūksne-Ape” Vilnis Veļķeris.


“Taču tieši "Malienas kausam" šis gads ir īpašs, jo tas ir jubilejas gads. Es pat brīnos, kā katru gadu uz rudens pusi vēlā vasaras nogalē, tajā skaitā arī pirms neatkarības atjaunošanas, visiem pieticis spēka un entuziasma nepazaudēt šīs sacensības. Mums pašiem šis ir īpašs atskaites punkts, lai palūkotos, kas tad ir sportojis, ko esam darījuši un kā esam attīstījuši meistarību.”


Jāatgādina, ka 20. un 21. augustā Alūksnē notiks arī 2016. gada Latvijas čempionāts velo orientēšanā sprintā un vidējā distancē. Šāda līmeņa sacensības Alūksnē notiek pirmo reizi. Distance dalībniekus vedīs gan pilsētas ielās, gan parkos, kā arī ziemas sporta centra „Mežinieki” teritorijā. Organizatori sola aizraujošas un baudāmas sacensības ne tikai sportistiem, bet arī skatītājiem.

Sacensībās laipni gaidīts ikviens orientierists un orientēšanās skrējiena interesents. Dalībnieki var startēt sev atbilstošā vecuma un sportiskās sagatavotības grupā, jo organizatori ir parūpējušies par dažādas sarežģītības un grūtības pakāpes distancēm.

Latvijas kausa izcīņa ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizēts orientēšanās sacensību seriāls, kas 2016. gadā sastāv no 15 posmiem un notiek no aprīļa līdz oktobrim. Sacensību kopvērtējumā tiek noskaidroti Latvijas kausa ieguvēji 34 vecuma un meistarības grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Atsevišķi tiek organizēta arī Latvijas kausa izcīņa orientēšanās sprintā un stafetēs.

Pievieno komentāru

Sports