Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Medībās šaujamieroci varēs lietot no 16 gadu vecuma 6

Saeima atbalstījusi priekšlikumu, ka medībām domātos šaujamieročus varēs izmantot medību dalībnieki no 16 gadu vecuma. Paredzēts, ka šaujamieroci varēs izmantot ar vecāku vai citu likumisko pārstāvju atļauju un to varēs lietot tikai tā īpašnieka uzraudzībā.

Par drošības prasību un medību likumu ievērošanu būs atbildīgs ieroča īpašnieks, kas visbiežāk ir arī bērna vecāks, informē Valsts meža dienests (VMD).

Teorētiski par mednieku pašreiz var kļūt arī 12 gadus vecs jaunietis, un šo minimālo vecumu nosaka Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likums, kurā ir noteikts atļautais vecums šautuvēs.

Turpmāk sava gatavība izmantot medību ieroci jaunietim, tāpat kā jebkuram pieaugušajam, būs jāapliecina ar teorētiskām un drošības tehnikas zināšanām, kā arī praktiskām iemaņām. Lai persona kļūtu par mednieku, tai VMD ir jāsaņem mednieka apliecība. Saņemt ieroča iegādes atļauju sešpadsmitgadīgie jaunieši gan nevarēs, jo pat nokārtots eksāmens un saņemta mednieka apliecība tādu iespēju nedod.

Tiesības iegādāties bisi ir personām no 18 gadu vecuma, bet tiesības iegādāties karabīni – no 21 gada vecuma.

Mednieka apliecība ir zināšanu un iemaņu apliecinājums, kas dod tiesības pretendēt uz dalību medībās, un to var saņemt arī nepilngadīga persona, taču pēc ieroča iegādāšanās, glabāšanas un nēsāšanas atļaujas ar iegūto mednieka apliecību vēl ir jāvēršas Valsts policijā, kas attiecīgi vērtē arī vecuma ierobežojumus.

2018. gadā mednieka apliecību ieguva tikai 30 jaunieši vecumā no sešpadsmit līdz astoņpadsmit gadiem. Pārsvarā šie jaunieši ir no mednieku ģimenēm.

Ceļā uz mednieku apliecību ir jāiziet apmācību kurss akreditētā ie­stādē. Kad pabeigts apmācības kurss, personai jādodas uz mednieku eksaminācijas komisiju un jākārto teorētisko zināšanu un praktisko iemaņu pārbaudījumi. Teorijas daļā ir 60 jautājumi, kuru tēmas ir par medību jomas likumiem, dzīvnieku bioloģiju un anatomiju, populāciju apsaimniekošanu, dzīvnieku postījumiem, medību organizāciju, veidiem un paņēmieniem, medījumu apstrādi, trofejām un citiem. Uz jautājumiem jāatbild 90 minūšu laikā.

Praktisko iemaņu pārbaudē ir šaušana ar gludstobra medību šaujamieroci pa kustīgu un/vai stāvošu mērķi, kā arī drošības prasību ievērošana, rīkojoties ar ieroci.


Pievieno komentāru

Komentāri 6

Gundars

Nesteidzieties strebt karstu, slepkovošanas hobiju cienītāju atbalstam! Šis likumprojekts nav vēl pieņemts 3. lasījumā Saeimā. Šo likumu vēl nav izsludinājis Valsts prezidenta. Pret šo amorālo, neleģitīmo normu, kas ir pretunā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu Latviijā un ar vairākām citiem likumiem, ir iebildis gan tiesībsargs, gan daudzas citas institūcijas un organizācijas. Pret to iebildušas pilnīgi visas atbildīgās un iesaistītās ministrijas. Pret šo normu iebildusi arī Valsts kontrole. ANO Bērnu tiesību komisija ir devusi pinīgi visām ES dalībvalstīm norādes, un tādas saņēmusi arī Latvija, kas aicina aizliegt šaujamieroču izmantošanu bērniem organizētās aktivitātēs.
Tāpēd nepārsteidzieties!

pirms gada, 2019.02.24 12:07

Gk

Tiešām vājprāts,jo tālāk jo trakāk, tā jau viņiem ir visatļautība, un dara ko grib, tik savus pienākumus nedara, nepilda, tad lai studenti ar bisem uz saeimu, dodas,,,,,

pirms gada, 2019.02.24 21:30

Aldis

Labāk tomēr vajadzētu iesaistīt nato karavīrus, ja mednieki saviem spēkiem nevar izšaut vajadzīgo skaitu mežadzivnieku,nevis iesaistit nepilngadīgus bērnus.

pirms gada, 2019.02.24 22:56

Aija

Nāk, nāk uz mūsu pusi viss amerikāniskais. Mēs jau bērniem arī vairs nemācam latviskos svētkus. Vajag visādus helovīnus un vēl nezin ko. Drīz jau paši vairs nebūsim latvieši. Pajautājām bērniem,kas ir budēlīši. Pilnīgi neviens neatbild. Vienīgais,ko vēl zin, ir Ziemassvētki. Tāpēc ka dāvanas. Tālāk nav kur iet.

pirms gada, 2019.02.25 10:46

biedrs lācis

Ārprāc! Tagad nu pat smurguļi nāks mūs medīt ar bīsi!

pirms 12 mēnešiem, 2019.07.10 16:07

Agate

Kas jums visiem pieaugušajiem ir pret mums pusaudžiem? Ja gribam un vecāki atļauj tad piedalīsimies medībās! Man ir 13 gadi un šogad plānoju iestāties Talsu medību grupā, kurā ir mans vectēvs un brālēns kurš sāka iet medībās jau 16 gadu vecumā! Nomierinieties tak vienreiz nav jau nekāds karš! Tas nav katram obligāti! Jūs jau sākat stresot kā vecas tantes!

pirms 6 mēnešiem, 2020.01.17 17:17

Sports