Mednieki sacenšas šaušanā

Pirms kolektīvo medību sezonas sākuma mednieki tradicionāli pulcējas Lejasciemā, lai noskaidrotu precīzākos šāvējus. Šaušanas sacensības “Šauj garām” notika arī pagājušajā sestdienā.

Šo sacensību galvenais mērķis ir pārbaudīt savas prasmes, kā arī medību ieročus pirms dzinējmedību sākuma, ko daļa mednieku labprāt arī izmanto. Mednieki sacentās šaušanā pa skrejošu meža cūku 35 metru attālumā, šaušanā pa stāvošu meža cūku 50 metru distancē, kā arī šaušanā ar vītņstobra ieroci pa skrejošu alni 100 metru distancē.

Sacensību galvenais tiesnesis Jānis Naglis stāsta, ka kopumā sacensībās startēja vairāk nekā 60 dalībnieku gan no mūsu novada, gan arī citām Latvijas vietām, tiesa, daļa mednieku nestartēja visās trīs šaušanas disciplīnās, bet gan tikai vienā vai divās. Vislielākā piekrišana bija šaušanā pa stāvošo meža cūku 50 metru distancē.

Cīņas visās distancēs bija sīvas, bet jo īpaši šaušanā pa skrejošo meža cūku 35 metru attālumā. Finālā trīs dalībnieki – Nauris Matvijuks no Alojas un Gulbenes novada vīri Vilnis Zvirgzdiņš un Kristaps Ķulis – bija ieguvuši vienādu punktu skaitu, tādēļ viņi šāva atkārtoti, lai noskaidrotu vietu sadalījumu. Rezultātā 1.vietu izcīnīja N.Matvijuks, atpaliekot tikai par vienu punktu, 2.vietu ieguva V.Zvirgzdiņš, un 3.vietā – K.Ķulis. Šaušamā pa skrejošo alni 100 metru distancē precīzākais bija lejasciemietis Mundis Žviriņš, aiz sevis atstājot gulbenieti Raivi Kundrātu un Mārtiņu Caunīti no Liezēres. Šaušanā pa stāvošu meža cūku 50 metru distancē labākais rezultāts bija Mārim Caunītim no Liezēres, 2.vieta - viņa brālim Mārtiņam Caunītim un 3.vieta – N.Matvijukam.

Sacensībās kopā ar vīriem startēja arī divas dāmas – Diāna Nagle un Megija Matvijuka, turklāt uzrādīja labus rezultātus. Šaušanā pa skrejošo meža cūku M.Matvijuka ierindojās 15.vietā, D.Nagle – 10.vietā; šaušanā pa stāvošo meža cūku M.Matvijukai – 30.vieta starp 54 dalībniekiem, savukārt D.Nagle šajā distancē izcīnīja 6.vietu. Šaušanā pa skrejošo alni D.Nagle ierindojās 9.vietā, M.Matvijuka šajā distancē nestartēja.

Sacensību tiesnesis J.Naglis stāsta, ka dalībnieki bijuši apmierināti ar sacensību norisi, uzrādīti arī labi rezultāti. Daudzi bilduši, ka arī nākamgad noteikti piedalīsies šajās sacensībās. “Mednieki roku ir ievingrinājuši un tagad varēs pārliecinoši doties medībās! Bija arī tādi mednieki, kas sacensībās nemaz nepiedalījās, bet vienkārši iemēģināja roku un piešāva savu medību ieroci, jo šajā sestdienā daļa mednieku, iespējams, jau atklās dzinējmedību sezonu,” saka J.Naglis.

Pievieno komentāru

Sports