Mednieki sacensībās pārbauda šaušanas prasmes

Novada medniekiem jau par tradīciju ir kļuvis pirms dzinēju medību sezonas sākuma pulcēties Lejasciema šautuvē uz sacensībām “Šauj garām”. Sacensības, kurās mednieki pārbaudīja savas šaušanas prasmes, notika arī pagājušajās brīvdienās.

Šajās sacensībās parasti piedalās Gulbenes novada aktīvākie mednieki, taču vienmēr uz tām ierodas arī pa kādam kaimiņu novadu pārstāvim. Kopumā sacensībās piedalījās apmēram 45 mednieki.

Mednieki sacentās šaušanā pa skrejošu meža cūku ar gludstobra vai vītņstobra ieroci no 35 metru attāluma, šaušanā ar vītņstobra ieroci no 100 metru attāluma pa skrejošā aļņa mērķi, kā arī šaušanā pa stāvošu meža cūku ar gludstobra vai vītņstobra ieroci no 50 metru attāluma. Katrā disciplīnā seši labākie šāvēji sacentās finālā. Mednieki tika vērtēti individuālajā vērtējumā. Daļa mednieku startēja visās trīs disciplīnās, daļa - tikai kādā no tām.

Šaušanā pa stāvošu meža cūku 50 metru attālumā uzvarēja Valērijs Olehnovičs, otrais precīzākais bija Raivis Kundrats un trešais – Vilnis Zvirgzdiņš. Šaušanā pa skrejošu meža cūku 35 metru attālumā labāko rezultātu uzrādīja Mārcis Cīrulis (Smiltene), aiz sevis atstājot Aināru Kuprovski un Edžu Alksnīti (Valmiera). Šaušanā pa skrejošu alni 100 metru distancē 1.vietu izcīnīja V.Zvirgzdiņš, 2.vietu ieguva R.Kundrāts, 3.vietā ierindojās Diāna Nagle.

Sacensību galvenais tiesnesis Jānis Naglis stāsta, ka sacensībās piedalījās arī jaunie šāvēji, kā arī divas daiļā dzimuma pārstāves - D.Nagle un Dita Žviriņa. “Atsaucība sacensībām bija pietiekami laba. Mednieki labprāt iemēģināja gan roku, gan arī ieročus. Godalgotas vietas, protams, visi izcīnīt nevar, jo sacensības ir sacensības, taču visi, kas tajās piedalījās, medībām būs gatavi un garām tiešām nešaus!” ir pārliecināts J.Naglis.

Pievieno komentāru

Sports