Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mednieku festivālā “Minhauzens” piedalās trīs Gulbenes novada komandas 5

Jau 16 gadus pēc kārtas nemainīgi katra augusta pirmajā nedēļas nogalē norisinās grandiozs mednieku salidojums jeb mednieku festivāls “Minhauzens”. Arī pagājušās nedēļas nogalē mednieki no visas Latvijas, kā arī viņu līdzjutēji un atbalstītāji, tostarp arī no Gulbenes novada, pulcējās uz šiem mednieku svētkiem, kas šogad norisinājās Jelgavas novada Staļģenē.

Dalību festivālā šogad bija pieteikušas 78 komandas, kas sacentās gan veiklībā, gan atjautībā, gan šaušanā, gan arī citās mednieku prasmēs. Šis festivāls ir iespēja medniekiem un viņu ģimenēm godināt medību tradīcijas un labi pavadīt nedēļas nogali ne tikai interesantā, bet arī sportiskā garā.

Gulbenes novadu šogad “Minhauzenā” pārstāvēja trīs komandas - “Jons D”, “LejasciemSS – Naglie Putni” un Litenes mednieku klubs. Jāpiebilst, ka šīs trīs komandas nemainīgi jau vairāku gadu garumā apmeklē šos mednieku svētkus un pārstāv tajā mūsu novadu.
Dalībnieki startēja 13 dažādās disciplīnās. No mūsu novada komandām labāko rezultātu arī šogad, tāpat kā iepriekšējā gadā, izdevās izcīnīt “Jons D” komandai. Summējot rezultātus, šī komanda ieņēma 10.vietu. 11.vietā ierindojās “LejasciemSS – Naglie Putni” un 39.vietā – Litenes mednieku klubs.

Komandas “Jons D” pārstāve Jolanta Kuprovska stāsta, ka viņu komandai nevienas godalgotās vietas pa disciplīnām neesot bijis, tomēr, summējot visus rezultātus kopā, izrādījies, ka viņi visās disciplīnās ir startējuši pietiekami labi – vidēji līdz 20.vietai, un tas ļāvis kopvērtējumā ierindoties 10.vietā.

“Mūsuprāt, tas ir labs rezultāts, ja ņem vērā, ka kopējais startējušo komandu skaits bija 78. Mums labākie rezultāti bija šaušanā, kā arī makšķerēšanā. Patiesību sakot, rezultāti bija punkts punktā, mums pietrūka tikai puspunkts līdz 8.vietai. Visi darījām, ko varējām, un ar savu rezultātu esam apmierināti. Ja pagājušajā gadā mums bija 16.vieta, šogad – jau 10.vieta. Mēģināsim pārdomāt savas kļūdas un nākamajā gadā startēt labāk. Jāteic gan arī, ka šī varbūt nav tā reize, kad pats svarīgākais ir uzvara vai godalgotās vietas, bet iespēja būt kopā un patīkami pavadīt laiku,” stāsta J.Kuprovska.

“Manuprāt, ļoti jauka un skaista bija ideja dot katrai komandai sevi prezentēt, bet, protams, izvērtēt prezentācijas un izvēlēties labākās desmit bija ļoti grūti, tāpēc, šķiet, ka vērtējums varbūt arī bija subjektīvs. Es domāju, ka mēs – visas trīs Gulbenes novada komandas – sevi parādījām ļoti labi. Mēs visi esam ļoti atraktīvi un mūsu priekšnesumi bija ļoti pārdomāti un skaisti.” Komanda “Jons D” par atbalstu dalībai festivālā saka AS “Rankas piens” un maizes ceptuvei “Ķelmēni”. 

“Lejasciema komandai festivālā šoreiz atsevišķās disciplīnās izdevies izcīnīt arī trīs godalgotās vietas, bet atsevišķās disciplīnās pavisam neveicās. Ja labi rezultāti būtu bijuši arī šajās disciplīnās, iespējams, varētu pretendēt arī uz pirmo trijnieku,” secina komandas pārstāvis Jānis Naglis. Lai arī visi dalībnieki šogad bijuši mazliet neapmierināti ar organizāciju, kopumā festivāls bija izdevies un visi priecājušies par iespēju būt kopā un atpūsties.

“Mēs godalgotās vietas šoreiz neizcīnījām, labākie rezultāti disciplīnās mums bija 5. un 7.vieta. Protams, gribētos labākus rezultātus, bet kopvērtējumā esam tieši pa vidu. Šoreiz varbūt nebijām īpaši gatavojušies, daudzi mednieki arī dažādu iemeslu dēļ netika uz festivālu, taču galvenais, ka bijām un piedalījāmies. Nāks nākamais gads, un mums vēl būs iespēja sevi parādīt,” piebilst Litenes mednieku kluba pārstāvis Jānis Neilands.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Trusis

Vienā vārdā sakot, GAĻENIEKI mūsdienu medniekiem nekas cits neinteresē kā tik piebāzt saldētavas ar gaļu

pirms 5 gadiem, 2015.08.05 20:22

Trusim

Tu laikam pats nesaproti ko runā!!! Vai tad rakstā kaut kas bija par piebāztām saldētavām??? Un ja tā būtu, kas tev skauž, ej medī tu arī, vai tev iekšas par švakām?

pirms 5 gadiem, 2015.08.06 13:07

zaķis

Trusim taisnība!
Priekšplānā ielikuši malumednieku:)

pirms 5 gadiem, 2015.08.05 21:43

ABC

Man nupat stāstīja atgadījumu,cilvēki lasa mellenes un gar ausīm nosvilpj lode un kaut kas dodas prom.Mugurā ogotājam bijusi brūna jaka,tātad lācis vai stirna vai vēl kāds zvērs.Un ko pierādīsi?Uz policiju rakstīsi,tad tur izsmies un teiks,ka izlicies,kā reāli pierādīsi faktu?Nekā.

pirms 5 gadiem, 2015.08.06 01:05

Sports