Mētra rezultatīvākais, tomēr spēle zaudēta... 1

Vakar vakarā ASK/Buki viesojās Liepājā, tiekoties ar vietējām Liepājas Lauvām. Spēles beigas izvērtās dramatiskas. Esot vadībā vēl sekundi pirms beigu signāla, Bukiem tomēr nācās piedzīvot zaudējumu - 83:82.

ASK/Buki sākumsastāvs: Rudzītis, Plivda, Kazāks, Brūniņš, Mētra.

Spēli veiksmīgāk iesāka mājinieki, izvirzoties vadībā ar 5:0. Pimos punktus Bukiem izdevās gūt Zintim Plivdam, kam seko Mētras 5 punkti un rezultāts jau 12:9. Cetutdaļas 6. minūtē pie rezultāta 17:11 Buku galvenais treneris pieprasīja minūtes pārtraukumu. Tomēr pirmajā ceturtdaļā viesi vairs nespēja samazināt rezultāta starpību, pirmās desmit minūtes Bukiem noslēdzās uz negatīvas nots 22:16.

Otrajā ceturtdaļā Salvis Mētra rādīja lielisku spēli pret bijušo komandu. Bukiem izdevās gūt 6 punktus pēc kārtas un pirmo reizi spēlē panāca neizšķirtu - 22:22. Ceturtdaļas otrajā pusē Mētra realizēja vēl divus tālmetienus, izvirzot gulbeniešus vadībā ar +8 (24:32). Tomēr ceturtdaļas beigās liepājniekiem izdevās lielisks izrāviens 16:4, kura galvenais panākumu kalējs bija Raimonds Vaikulis, viņam - 9 punkti, un Liepāja atguva vadību - 40:36. Pēc pirmā puslaika Mētras kontā jau bija 15 punkti, tik pat arī Artūram Štālbergam.

Pēc lielā pārtraukuma Lauvas turpināja iesākto, palielinot pārsvaru jau līdz +12 (49:37) - Liepājai izrāviens 9:1. Pēc trīs ar pus minūšu klusēšanas arī Buki sāka atbildēt uz pretinieku iniciatīvu, līdz ceturtdaļas vidum samazinot starpību līdz -5 (52:47). Liepājai gan izdevās atbildēt, atgūstot atkal 9 punktu pārsvaru (58:49). Brūniņa trīs punkti samazināja pārsvaru ceturtdaļas beigās, rezultāts - 59:52.

Fantastisks ceturtdaļas sākums izdevās Uldim Rudzītim, viņam izdevās realizēt 3 tālmetienus īsā laikā, izvirzot Bukus atkal vadībā 66:68. Cetutdaļas vidū Vaikulis izlīdzināja rezultātu, uz ko Andrejs Jansons atbildēja ar vēl vienu precīzu trīspunktu metienu (70:73). Vēl pēc minūtes Liepāja atkal atguva vadību (77:75), taču Vaikulis nopelnīja 4. piezīmi, kas ļāva Uldim Rudzītim realizēt trīs soda metienus - 77:78. Pēdējā spēles minūtē gan Rudzītis, gan Lauvām Kosuškins izpelnījās 5. piezīmi, tomēr Buki jorpojām atradās vadībā - 77:80. Pēdējās sekundēs komandas apmainījās ar precīziem soda metieniem, tomēr spēles iznākums Bukiem izvērtās pagalam neveiksmīgs. Sekundi pirms spēles beigām pie rezultāta 81:82 Artūrs Brūniņš kļūdījās uzbrukumā, uzreiz pēc tam Mētra izpelnījās piezīmi pret Vairi Pusaudzi, kurš 2 soda metienus realizēja jau pēc spēles laika, izcīnot Lauvām uzvaru ar 83:82.

Liepājas Lauvas - ASK/Buki 83:82 (22:16; 18:20; 19:16; 24:30).

ASK/Buki: Mētra 24p.+7AB+5RP, Brūniņš 18p.+9AB, Rudzītis 16p.+5RP, Jansons 16p.+5AB, Kazāks 5p., Plivda 3p..