Minirallijs “Gulbis 2017”: uzvar Švarca-Švampāna ekipāža

Gulbenes novadā sestdien norisinājās minirallija sacīkšu sezonas otrās sacensības “Gulbis 2017”, dalībniekiem aizvadot sešus ātrumposmus.

Sacensību organizators Jānis Sniedzāns stāsta, ka uz starta stājās 52 ekipāžas un arī līdz finišam nokļuva gandrīz visas. “Minirallijs aizritēja mierīgi. Avāriju nebija,” saka J.Sniedzāns.

Sacensību organizatoru komanda bija parūpējusies par interesantiem un sarežģītiem ātrumposmiem. Šogad minirallijā “Gulbis 2017” pirmo reizi bija atsevišķas ieskaites klases profesionāļu grupai (1600, 2000, 2WD, 4WD, 4WD+, “Minirallija junioru kauss”, “Open”) un amatieru grupai (1600, 2000, 2WD). Profesionāļu grupā startēja braucēji ar iepriekšēju pieredzi minirallijā, rallijsprintā vai rallijā, bet amatieru grupā piedalījās sportisti bez pieredzes minirallijā, rallijsprintā vai rallijā.

Mareka Švarca-Švampāna/ Armanda Lūkina ekipāža, kas startēja ar “Subaru Impreza” “Open” klasē izcīnīja 1.vietu, kā arī uzvaru minirallija absolūtajā vērtējumā.

4WD klasē labākie - Lauris Ozerovs/ Gatis Jansons (“Subaru Impreza”). 3.vietu 4WD klasē izcīnīja Niks Kanders/Didzis Kanders (“Audi 80 Quattro”). 1600 klasē - Aigars Berkolds / Artis Bikaviņš (“VAZ-21063”) – 9.vieta. Jānim Krevicam/Mārtiņam Mikolajam (“Moskvich-21406”) 1600 klasē - 10.vieta. Bet Kristers Cimdiņš/Harijs Vējiņš (“VAZ-21083”) 5.ātrumposmā izstājās ātrumkārbas defekta dēļ.
M.Švarcs-Švampāns “Dzirkstelei” stāsta, ka nolēmuši startēt minirallijā, jo Latvijas rallija čempionātā, kurā viņi piedalās, tagad ir pauze, kā arī, ja reiz notiekot “Gulbis”, tad tajā arī ir jāpiedalās. “Mēs varam braukt “Open” klasē, kurai atbilstam, tāpēc arī piedalījāmies. Turklāt tas notiek tepat uz vietas un braukt mums patīk,” saka minirallija uzvarētājs. Viņš nenoliedz, ka konkurence jau tāpat ir bijusi. “4WD+ klasē mašīnas pārsvarā pat ir jaudīgākas nekā mūsējā. Mūsu priekšrocība vienīgi šajā gadījumā bija tā, ka mēs varējām izmantot sporta riepas, bet viņi nedrīkst,” skaidro M.Švarcs-Švampāns un piebilst, ka  pirmais ātrumposms “Melnupe” bija garlaicīgs, savukārt otrais - “Krapa” paticis labāk, jo tur esot bijis, ko darīt, proti, bija gan kalni, gan lejas un līkumi.

Nākamās sacensības, kurās piedalīsies M.Švarcs-Švampāns, notiks jūlija beigās Rīgā, un tas būs Latvijas rallija čempionāta nākamais posms. “Mērķis ir uzvarēt. Pašlaik izskatās labi. Trīs sacensības jau ir bijušas, un visās - uzvaras,” saka M.Švarcs-Švampāns.
Savukārt minirallija kausa izcīņā šobrīd aizvadīti divi posmi. Nākamās sacensības plānotas 1. jūlijā Saldū.

Pievieno komentāru

Sports