Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Motokross: sacensības vēro pustūkstotis skatītāju 1

8. Latvijas čempionātu motokrosā, kas 3. un 4.septembrī notika Staru trasē, noskatījās kopumā apmēram pustūkstotis interesentu. Sacensību pirmajā dienā startēja 111 sportisti, bet otrajā dienā - 75 sportisti. "Dzirksteli" par to informē Intars Sabulis, kurš gatavoja trasi sacensībām. Viņš saka, ka šādu pasākumu rīkošana nekad nenes peļņu. Vienīgi var cerēt, ka, sasummējot iekasēto par biļetēm, sportistu dalības naudu un sponsoru atbalstu, var apmaksāt organizatoriskos izdevumus. Vairāk foto šeit.

Kā sacensībās veicies sportistiem no Gulbenes novada? Par to liecina rezultāti.  

Traumas liedz startēt ar pilnu atdevi

MX1-2T klasē Didzis Gorbenko Staros ieguva 1.vietu, bet Latvijas čempionāta kopvērtējumā provizoriski - 3.vietu. Arī H14 klasē Staros viņš ieguva 1.vietu, visu posmu kopvērtējumā pretendē uz 12.vietu. D.Gorbenko tētis un treneris Aleksandrs Gorbenko "Dzirkstelei" saka, ka dēlam šogad bijušas sporta traumas. "Šī sezona mums izvērtās smaga jau pirmajā posmā. Vispirms bija motociklam trauma, bet Apē - pašam sportistam trauma. Aizņēmāmies svešu motociklu, negāja labi," saka A.Gorbenko.

 

Edgars Rudītis motokrosa posmā Staros nepiedalījās, taču čempionāta kopvērtējumā MX2 klasē provizoriski ieņem 7.vietu, bet MX2-4T klasē - 5.vietu. "Viņš pats Staros nestartēja. Sportists pēc gūtās smagās traumas sacensībās pats ar motociklu nebrauc, bet trenē Nauri Miķelsonu," stāsta A.Gorbenko.

MX2 klasē N.Miķelsons ieguva 17.vietu, bet visu posmu kopvērtējumā pretendē uz 20.vietu. Nepaveicās tāpēc, ka viņš sacensību laikā krita. Savukārt MX-2T klasē N.Miķelsons Staros palika 8., bet Latvijas čempionāta visu posmu kopvērtējumā provizoriski ieņem 7.vietu. H14 klasē Staru posmā N.Miķelsons ieguva 5.vietu, kopvērtējumā paliekot 7.

 

Startē iesācēji un pieredzējuši sportisti

Gulbenes novada pārstāvji bija starp iesācējiem sacensībās un starp pieredzes bagātiem sportistiem.
Pirmoreiz MX50 klasē sevi pierādīt mēģināja piecus gadus vecais sportists Jānis Kubuliņš. Viņš Staru posmā ierindojās 11.vietā, visu Latvijas čempionāta posmu kopsummā J.Kubuliņš ir 21. "Šis puisis ir vienkārši malacis! Es viņu biju paņēmis savā paspārnē. Puisim bija dots uzdevums nobraukt līdz galam, ko viņš arī izdarīja. Motociklu zēna tētis atveda iepriekšējā vakarā, nepaguvām to apskatīt. Ar tādu nesagatavotu motociklu pat pieredzējis sportists var nenobraukt distanci līdz galam, bet Jānis ir malacis - izturēja! Šī bija viņa pirmā "gonka"," stāsta A.Gorbenko.

 

MX Mini MX klasē Einārs Paiders Staros izcīnīja 10.vietu, bet, sasummējot visus Latvijas čempionāta posmus, provizoriski viņš ir ierindojies 14.vietā.

 

KV iesācēju klasē Renārs Paiders sacensībās Staros ieguva 5.vietu, bet visu Latvijas čempionāta posmu kopsummā palicis 10. "Divus gadus šis sportists brauc iesācēju konkurencē. Šogad viņš kārtoja licenci. Turpinās startēt sacensībās," stāsta A.Gorbenko.

 

MX1 klasē Uģis Klimons šoreiz ierindojās 5.vietā, bet visu čempionāta posmu kopvērtējumā ir 21.vietā. H14 klasē U.Klimons Staru trasē nestartēja, bet čempionāta visu posmu summā ir 28.vietā. "Šis sportists ir lizumnietis. Viņam ir liela izturība. Savās aprindās jokojam, ka šis cilvēks ir Lizuma speķi ēdis!" saka A.Gorbenko.

 

Smagākā trauma - augšstilba lūzums

Sacensību laikā, kā stāsta I.Sabulis, sportisti traumas neguva. Taču vairāki traumu gadījumi bijuši treniņu laikā. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālajā centrā "Dzirkstelei" stāsta, ka sestdien mediķi saukti palīgā motokrosa dalībniekiem - 18 gadus vecam puisim sakarā ar augšstilba kaula lūzumu un 16 gadus vecam puisim, kuram bija aizdomas par lauztu pleca kaulu. 18 gadus vecais pacients no Gulbenes slimnīcas pārvests uz Madonas slimnīcu, jo viņam bija vajadzīga operatīva terapija. "Dzirksteli" par to informē Gulbenes slimnīcas galvenā ārste Alda Buša. Citi trīs sportisti, kuri vērsās pēc palīdzības Gulbenes slimnīcā, saņēma tikai ambulatoro palīdzību. Svētdien ātrās palīdzības mediķi izsaukti, lai palīdzētu 48 gadus vecam sportistam, kuram bija aizdomas par ribu lūzumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Sports