Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Motokross: startē daudz gulbeniešu 3

Pagājušajās brīvdienās Daukstu pagasta Staru mototrasē norisinājās Latvijas federācijas kausa pirmā posma un atjaunotā Latvijas Televīzijas kausa izcīņas sacensības motokrosā. Vairāk foto šeit.

Lai arī laika apstākļi pagājušajā nedēļas nogalē nebija patīkami, motokross netika atcelts. Sestdien cīņās par Motosporta federācijas kausu kuplā skaitā visās klasēs bija pārstāvēts arī Gulbenes novads. "Kvadru" klasē 1.vietu izcīnīja Valērijs Kuzmins, 4.vieta - Aleksejam Kuzminam un 7.vieta - Jānim Kļaviņam. "Kvadri 100" klasē 3.vietu ieguva gulbenietis Atis Breds. "MX1" klasē labāko rezultātu abu braucienu summā uzrādīja lizumnietis Uģis Klimons, aiz sevis atstājot citu lizumnieti Edgaru Rudīti. "MX 2" klase šoreiz bija sadalīta divās grupās - jaunieši līdz 22 gadiem un virs 22 gadiem. Grupā līdz 22 gadiem vislabāk veicās gulbenietim Naurim Miķelsonam, savukārt grupā virs 22 gadiem 2.vietu ieguva motokluba "Lizums MX" pārstāvis Ainārs Dukulis. Senioru klasē 2.vietu izcīnīja Ervīns Skopāns no Velēnas, 3.vietā ierindojās bijušais gulbenietis Jānis Bidzāns, 5.vietā - lejasciemietis Valdis Mednis un 6.vietā - viņa brālis Dzintars Mednis. "MX 50 klasē" 2.vietu ieguva J.Bidzāna dēls Edvards. Arī "MX 65" klasē 2.vietā mūsu novada pārstāvis - lizumnietis Markuss Daniels Jauntirāns. Mūsu novadu sacensībās pārstāvēja arī viena meitene, kas startēja dāmu klasē. "Lizums MX" pārstāve Elīna Kalniņa izcīnīja 2.vietu. Sacensībās startēja arī vēl citi novada pārstāvji. Ar visiem sacensību rezultātiem var iepazīties mājaslapā "www.mylaps.com". Sacensību organizators Intars Sabulis stāsta, ka dalībnieku skaits sacensībās nebija liels, tādēļ, lai kross būtu skatāmāks, kopā tika apvienotas vairākas trases, tādējādi visos braucienos veidojās spēcīgas un interesantas cīņas no sākuma līdz pat beigām.  

Otrajā dienā notika Latvijas Televīzijas kausa izcīņa. Šī kausa izcīņa atdzimusi pēc apmēram 12 gadu pārtraukuma. Kādreiz šīs sacensības bija ļoti populāras.

 

"Arī šajā dienā dalībnieku nebija daudz, jo daudzi sportisti sestdien startēja sacensībās Igaunijā, kur arī ļoti spēcīgi lija lietus un sportisti bija izmirkuši, tādēļ daudzi svētdien nemaz uz Gulbeni neatbrauca. Ņemot vērā dalībnieku skaitu, svētdien no rīta mēs pārveidojām sacensību formulu un pielāgojām sacīksti tā, lai sportistiem ir iespēja pabraukt un skatītājiem ir, ko redzēt," saka I.Sabulis.

 

"MX 85" klases braucēji cīnījās par Gulbenes novada kausu. Šajā klasē uz starta stājās arī brāļi Tilgasi. Artūrs šoreiz ieņēma 5.vietu un Andris - 6.vietu. Kausu izcīnīja kluba "MX4 Dobele" sportists Arnolds Sniķers. Televīzijas kausā "Open" klasē, kur bija apvienotas "MX 1" un "MX 2" klases, līdzās spēcīgiem Latvijas motosportistiem startēja arī divi mūsu novada pārstāvji E.Rudītis un N.Miķelsons.

 

Jāpiebilst, ka ierasto divu braucienu vietā sportisti šoreiz veica sešus braucienus. Edgars ieguva 5.vietu, savukārt Nauris - 9.vietu. TV kausu izcīnīja "MX Moduls" motokrosists Dāvis Ivanovs. Organizatori gan, secinot, ka "MX2" klases sportistiem trase ir par smagu, izveidojuši papildu kausa izcīņu - tā bija reklāmas aģentūras "Kopa" kausa izcīņa. Šeit uzvara pienācās "MX Moduls" pārstāvim Kārlim Sabulim, savukārt N.Miķelsons ieņēma 5.vietu.

 

Organizatori bija padomājuši arī par skatītājiem, un arī viņi varēja piedalīties sacensībās. Tiesa, gan nevis braucot pa trasi ar motociklu, bet gan skrienot un kāpjot tā sauktajā "stikla" kalnā. Interese par sacensībām izrādījās ļoti liela. Spēkiem mērojās gan bērni un jaunieši, gan arī pieaugušie, turklāt mazākie sacensību dalībnieki itin labi turēja līdzi lielajiem.

 

Lai arī dalībnieku un līdzjutēju skaits bija mazāks, nekā plānots, organizatoram I.Sabulim ir plāni šīs sacensības rīkot arī nākotnē un TV kausa izcīņa Staros noteikti būšot arī nākamgad, jo tiem sportistiem, kas bija ieradušies, sacensības ļoti patika.

 

Nākamais Latvijas Motosporta federācijas kausa posms notiks šīs nedēļas nogalē Viļakā, kur visi tiek aicināti atbalstīt savus favorītus.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

skatitajs, brauc pats kur gribi, tev visur bus slikti!

pirms 7 gadiem, 2013.05.28 01:15

skatitajs

Kas tas par motokrosu, 5-8 brauceji stav pie starta... un tad lepojas, ka ienemtas augstas goda vietas. Fufels nevis motokross. Ja gribat rezdet normalu motokrosu,tad brauciet uz Kegumu uz pasaules cempionatiem...nevis seit 100 klases un katra klase cempioni.

pirms 7 gadiem, 2013.05.27 22:22

piciz

video par sestdienu skatāms šeit http://www.youtube.com/watch?v=CsBzIvVoVSs

pirms 7 gadiem, 2013.05.27 20:20

Sports