Motosportisti atzinīgi vērtē sacīkstes 1

Arī vietējie motobraucēji ir spējīgi konkurēt
Svētdien Staru mototrasē tika aizvadīts Baltijas ātrāko motokrosa sacensību "Battery Superkauss" otrais posms. Sacensībās startēja samērā daudz dalībnieku - bija ieradušies gan spēcīgākie Latvijas sportisti, gan arī viesi no kaimiņvalstīm, cīņās devās arī mūsu puses talantīgie motobraucēji. Vairāk foto šeit.

Skatītāji varēja vērot cīņas "MX7+", "MX 13+", "MX 30+", "Kvadri 14+" klasē, kā arī divās profesionāļu klasēs - "MX Pro" un "Kvadri Pro".

"MX Pro" klasē uzvarēja Dāvis Līvs no "Motokurzemes" komandas. Šajā klasē cīnījās arī lizumnietis Edgars Rudītis, kurš divus braucienus nobrauca pa 15.vietu un vienā ierindojās 16.vietā, taču kopvērtējumā viņam pat izdevās pacelties uz 14.vietu.


"Sacīkste, trase un arī laiks bija lielisks. Man ļoti patika šis motokross. Protams, vienmēr gribas nobraukt pēc iespējas labāk, bet, ņemot vērā visus apstākļus, esmu apmierināts arī ar saviem rezultātiem. Laura Freiberga komanda, kurai es pievienojos, mēģina iziet uz rezultātu. Četri labākie no komandas nes punktus, es biju trešais, kas guva punktus, un tas arī bija mans primārais uzdevums. Kopvērtējumā mūsu komanda ieguva 3.vietu - esam apmierināti. "Pro" klasē šogad cīnās ļoti spēcīgi braucēji. Esmu priecīgs, ka varu vismaz pacīnīties ar viņiem, un ar katru sacīksti gan jau arī mani rezultāti būs arvien labāk," saka E.Rudītis.


"Kvadri Pro" klasē trīs braucienu summā uzvarēja igaunis Sanders Raiks. Šajā klasē startēja arī mūsu sportisti tēvs un dēls Aleksejs un Valērijs Kuzmini. Šajā spēcīgajā klasē Valērijs uzrādīja ļoti labus rezultātus. Pirmajā braucienā labāku rezultātu izdevās uzrādīt Aleksejam - viņš ieņēma 9.vietu, savukārt Valērijs palika 12.vietā. Otro braucienu lieliski aizvadīja Valērijs, ierindojoties augstajā 4.vietā, Aleksejam savukārt - tikai 13.vieta. Trešajā braucienā Valērijs ieņēma 10.vietu, savukārt Aleksejs diemžēl līdz finišam netika. Kopvērtējumā Valērijs šajā sacīkstē izcīnīja 8.vietu, savukārt Aleksejs - 14.vietu.


Arī "Kvadri 14+" klasē norisinājās sīvas cīņas. Trijos braucienos pie uzvarām tika trīs dažādi sportisti, kopvērtējumā uzvara pienācās Kristapam Veinbergam ("Motosports - Elkšņi Racing Team"). Šajā klasē startēja arī mūsu puses sportists Renārs Paiders, kurš triju braucienu kopvērtējumā ierindojās 13.vietā (braucienos viņš divreiz uzrādīja 13. ātrāko un vienreiz - 14. rezultātu).


Mazākajā "MX 7+" klasē visos trijos braucienos nepārspēts palika Tomass Šileika. Sacīkstes veiksmīgi šajā klasē uzsāka gulbenietis Nauris Miķelsons, pirmajā braucienā uzrādot 2. labāko rezultātu, diemžēl otrajā braucienā viņš no tālākas cīņas izstājās. Kopvērtējumā viņam - tikai 22.vieta.

 

Gan V. un A.Kuzmini, gan arī R.Paiders un N.Miķelsons pārstāv motoklubu "Gulbenes moto". A.Kuzmins atzīst, ka "Superkauss" ir interesantas sacensības.

 

"Īpaši "Pro" klasē brauc spēcīgi sportisti, tieši tādēļ jau atsevišķi tiek nodalīti "Kvadri 14+" klase. Valērijs, protams, varēja braukt arī "14+" klasē, taču es viņam vienmēr saku - labāk būt zīlītei starp ērgļiem, nekā ērglim starp zvirbuļiem. Mēs labāk izvēlējāmies spēcīgāko klasi. Valērijs var arī šajā klasē konkurēt. Es pats savukārt nebiju ilgu laiku sēdējis uz moča, kā sanāca, tā sanāca. Diemžēl viena neliela defekta dēļ, kuru sacīkšu laikā nevarēja atrast un novērst, nevarēju cīnīties, kā pienākas," stāsta A.Kuzmins.

 

"R.Paiders arī cīnījās, kā mācēja. Diemžēl nepaveicās N.Miķelsonam - viņa motociklam pārtrūka ķēde. "Superkauss" vairāk ir kā šovs. Sportistam ir dots diezgan mazs laiks, lai parādītu sevi - ja nedaudz nokļūdies vai ir kādi tehniski defekti, tiec atmests atpakaļ. Taču motokross ir tehnisks sporta veids, kur tehniskas ķibeles iet roku rokā ar uzvarām un veiksmēm."

 

"MX 13+" klasē visos trijos braucienos nepārspēts palika Kārlis Sabulis. Veiksmīgi šajā klasē startēja arī lizumnietis Uģis Klimons. Pirmajā braucienā viņam 17.vieta, otrajā - 10.vieta un trešajā - 5.vieta. Kopvērtējumā 37 sportistu konkurencē ierindojās 9.vietā. Uģis atklāj, ka viņam patikusi sacīkste, vienīgi pieci apļi braucienā viņam bija nedaudz par maz.

 

"Bija grūti piešauties. Pirmajā braucienā nokritu, otrajā braucienā starts neizdevās, trešais brauciens - daudzmaz normāls. Kopumā bija labi, tikai jutos nedaudz noguris, jo sestdien biju arī Talsos enduro krosā, šosezon startēju arī enduro krosa čempionātā," atklāj U.Klimons.

 

"MX 30+" klasē ātrākais bija alūksnietis Jurijs Kovgers.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

hei

ļoti labs motokros, man patika, viss bij tik labi noorganizēts.

pirms 10 gadiem, 2011.05.23 19:21

Sports