Motosportists Uvis Vasiļenko: "Varu cīnīties arī ar krietni ātrākiem braucējiem"

Motosportists Uvis Vasiļenko stāsta par motokrosu Viļakā.

Viļakā nesen norisinājās Latvijas čempionāta ceturtais posms. Līdz pat pēdējam brīdim nebija skaidrības, vai es pats braukšu, jo kantētājs Atis Verebs tikai sestdien apstiprināja, ka varēs ar mani kopā startēt. Arī brālis Niks tika pielaists pie šīm sacensībām, lai arī piedalīties varēja tikai no 16 gadu vecuma, viņam šobrīd ir 14 gadu.


Jau iepriekš bija zināms, ka uz šo posmu ieradīsies spēcīgākās Baltijas ekipāžas un arī šābrīža Pasaules čempionāta līderi Etjēns Bakss ar kantētāju Kasparu Stupeli. Sacensībās startējām 19 ekipāžas. Kvalifikācijā mēs ar Ati uzrādījām 10. ātrāko apļa laiku, Nikam un viņa kantētājam - 18. ātrākais apļa laiks.


Šajā trasē bijām aizvadījuši vairākus treniņus, tāpēc mēs ar Ati varējām ātri viens pie otra pierast, lai arī kopā sen nebijām braukuši un arī daži trases elementi bija pārveidoti. Pirmajā braucienā izdevās lielisks starts, bijām 7.pozīcijā, taču vienā no jaunajiem trases līkumiem apgāzāmies. Atkritām uz pēdējo vietu, cēlāmies, turpinājām braucienu un aizcīnījāmies līdz 13.vietai, bet tad vienā no lēcieniem smagi piezemējāmies un Atis ar lielu triecienu izkrita no blakusvāģa. No trases viņš norāpoja, palīgā steidzās arī mediķi, bet, par laimi, Atis smagas traumas neguva. Motociklam smagajā triecienā saliecu stūri, tāpēc arī braucienu neturpinājām. Niks, veicot stabilu braucienu, finišēja 16.pozīcijā.


Otrā brauciena starts bija mazāk veiksmīgs, taču visu braucienu turējāmies stabilā 11.pozīcijā, bet pirmajā braucienā gūtie sasitumi Atim neļāva braucienu turpināt tādā pašā tempā, tāpēc nācās samazināt ātrumu, attiecīgi atkritām uz 12.vietu un tā arī finišējām. Niks otrajā braucienā - 17.vietā.


Kopvērtējumā man - 16.vieta, Nikam – 17.vieta.


Kopumā esmu ļoti apmierināts ar Viļakas motokrosu, jo beidzot varēju parādīt, ka varu cīnīties arī ar krietni ātrākiem braucējiem un spēju apdzīt arī tos, kuriem jau ir nopietna gadu pieredze šajā sportā. Tik ātri vēl nekad nebiju braucis, tas arī visvairāk priecē. Ātrums aug ar katru motokrosu. Šobrīd esmu ļoti labā fiziskā formā, tikai trūkst pieredzes un savaldības, jo pārāk steidzīgi vēlos "lēkt" līdzi ātrākajiem braucējiem, tāpēc arī ir kritieni un nevajadzīgas kļūdas.


Tagad gatavojamies Retro motokrosa posmam Gulbenē, kurš norisināsies 15.augustā Staru mototrasē. Ierindā atkal būs mans līdzšinējais kantētājs Uģis Skopāns. Šis posms būs ļoti interesants, jo tā ir mājas trase. Arī Niks beidzot gribot mums pabraukt garām, tāpēc cīņa būs grandioza un tur būs ko redzēt!”

Pievieno komentāru

Sports