Motosports: arī Gulbenes novada sportisti kāpj uz goda pjedestāla 1

Staru mototrasē pagājušās nedēļas nogalē norisinājās Latvijas čempionāta motokrosā kvadriciklu un blakusvāģu klasēm 2.posms, kā arī  Latvijas kausa un Latvijas Junioru čempionāta izcīņas sacensības. Sacensībās kopā ar pārējiem sportistiem uz starta stājās arī vairāki Gulbenes novada pārstāvji.

Ļoti sīvas cīņas risinājās blakusvāģu klasē, kur uz starta stājās 25 ekipāžas. Šajā sīvajā konkurencē  cīnījās arī gulbenieša Uvja Vasiļenko un viņa kantētāja Kaspara Krieva ekipāža. Viņi ieguva 12.vietu. Blakusvāģu klases brauciena laikā diemžēl ļoti nepatīkamu kritienu piedzīvoja kvalifikācijas uzvarētāji un pasaules čempionāta pārstāvji – Igora Radionova un Artūra Lintera ekipāža. Nolūstot stūrei, sportistu spēkrats kļuva nevaldāms un abi sportisti zaudēja kontroli.

Spēcīga konkurence kvadriciklu klasē
Spēcīga konkurence bija arī kvadriciklu klasē, kur ar latviešu sportistiem konkurēja kaimiņvalstu dalībnieki. “Kvadriciklu iesācēju” klasē 2.vietu izcīnīja mūsu sportists Salvis Cinglers. “Kvadriciklu veterānu” klasē trešo labāko rezultātu uzrādīja Aleksejs Kuzmins un 5.vietu ieguva Arnis Baldonis. “Kvadriciklu amatieru” klasē 2.vieta – Valērijam Kuzminam, “kvadriciklu Pro” klasē viņam – 8.vieta. “Kvadriciklu junioru” klasē 2.vietu ieguva Atis Breds. “Kvadriciklu 50” klasē 5.vietā ierindojās Ivo Kristaps Kalve. “Mini MX” klasē, kā jau ierasts, kuplā skaitā startēja motokluba “Litene” pārstāvji. 3.vietu izcīnīja Guntis Lakstīgala no Apes, kurš ir pievienojies Litenes motoklubam, Vilnis Teterovskis ieņēma 4.vietu, Gints Markovs ierindojās 7.vietā, Leons Naglis, kurš arī ir pievienojies Litenes motoklubam, ieguva 8.vietu, Roberts Platais – 9.vietā, Gvido Devjatņikovs – 10.vietā, Artūrs Vanags – 11.vietā, Jānis Lazdiņš – 12.vietā. Kluba pārstāvis Gints Markovs ir apmierināts ar kluba sportistu sniegumu un uzrādītājiem rezultātiem.

Svētdien uz starta stājās solo klašu sportisti. Arī šajā dienā līdzjuēji varēja just līdzi vietējiem sportistiem. “MX 50” klasē 5.vietu ieguva Jēkabs Kubuliņš. “MX 65” klasē 5.vieta viņa brālim Jānim Kubuliņam. “MX 85” klasē 8.vietā ierindojās Markuss Daniels Jauntirāns. “A16+” klasē 14.vietā ierindojās Andris Tilgass. Vislabāk no visiem mūsu novada sportistiem veicās Didzim Gorbenko, kurš “A 25+” klasē izcīnīja uzvaru. “A 35+” klasē  7.rezultātu uzrādīja bijušais gulbenietis Jānis Bidzāns, 19.rezultāts - lejasciemietim Valdim Mednim, 20.rezultāts – Dzintaram Mednim. Visus rezultātus var aplūkot mājaslapā “www.mylaps.com”.

Startēja vairāk nekā 200 sportisti
Sacensību organizators Intars Sabulis atzīst, ka sacensības kopumā ir izdevušās.

“Abās divās dienās startēja vairāk nekā 200 sportisti. Blakusvāģu un kvadriciklu spēcīgākajā klasē bija sabraucis viss Baltijas sportistu zieds. Kā izteicās līdzjutēji, to varēja dēvēt par mazo pasaules čempionātu,” saka I.Sabulis.

Vērtējot negadījumu sacensību laikā, organizators atzīst, ka situācija varēja izvērsties daudz nepatīkamāk, taču, par laimi, viss beidzās salīdzinoši veiksmīgi, vien sportisti guva sasitumus.

“Sports ir sports, un jārēķinās, ka sacensību laikā var notikt arī negadījumi, arī sportistiem gadās neveiksmes un tiek pieļautas kļūdas, tādēļ visiem trases malās ir jābūt ļoti uzmanīgiem,” saka I.Sabulis. Viņš saka lielu paldies trases apkalpojošajam personālam un īpaši laistītājiem, kā arī visiem sacensību atbalstītājiem un sponsoriem!

labi ka nebija līķu

Ar to šausminošo kritienu arī vajadzēja rakstu sākt,nevis garāmejot pieminēt raksta beigās.Cik tur trūka un būtu atkārtojusies Rāceņu trases traģēdija.Organizācija zemā līmenī,skatītāji par daudz tuvu trasei.

pirms 4 gadiem, 2016.06.01 10:47