Motosports: debitē Eiropas čempionātā 2

Pagājušajā trešdienā no Eiropas čempionāta kvadricikliem un Pasaules čempionāta blakusvāģiem, kuri notika 18. un 19.maijā Ukrainā netālu no Kijevas, atgriezās “Gulbenes moto” komanda. Šajās sacensībās startēja arī vienīgais Latvijas pārstāvis - mūsu novadnieks Valērijs Kuzmins, kurš divu braucienu summā izcīnīja otro vietu.

Komandas menedžeris Arnis Baldonis stāsta, ka tā bija debija tik augsta līmeņa sacensībās, taču rezultāts ir vairāk nekā iepriecinošs.

“Lai dotos uz šīm sacensībām, mēs ilgi gatavojāmies gan treniņos, gan tehnikas jomā, kā arī finansiāli, jo šāda līmeņa sacensības ir ļoti dārgas. Mūs atbalstīja arī Gulbenes novada dome, bez kuras atbalsta piedalīšanās būtu daudz sarežģītāka. Bez ķibelēm jau neiztikām, un pirmā jau bija uz Ukrainas robežas, kuras šķērsošana prasīja 11 stundas. Gandrīz nokavējām sacensības - paspējām līdz ar nagu galiem. Tehniskajā skatē mūs gaidīja vēl viens pārsteigums, jo izrādījās, ka kvadricikla izpūtēja troksnis pārsniedz pieļaujamos decibelus, taču operatīvi tikām galā arī ar šo problēmu. Runājot par sacensībām, bijām patīkami pārsteigti par to augsto līmeni visās jomās - sākot ar bruņotu apsardzi, bērnu atrakcijām un saprātīgajām biļešu cenām. Vienkārša biļete maksāja trīs eiro, VIP zonā – deviņi eiro. Varbūt tieši tāpēc skatītāju bija vairāk nekā ļoti daudz – tūkstoši,” saka A.Baldonis.

V.Kuzminam jau pirmajā dienā, kad notika kvalifikācijas brauciens, izdevās izcīnīt 2.vietu, lai gan uz starta līnijas stājās kā piektais, ko noteica ātrākais aplis.

“Tas deva pārliecību nākamās dienas sacensībām. Otrajā dienā trase bija ļoti dubļaina, lai gan bija 26 grādu karstums, jo trases laistītāji bija nedaudz pārcentušies. Tāpēc treniņā nobraucu tikai vienu apli, lai taupītu spēkus un tehniku. Pirmajā braucienā man neizdevās starts, taču 25 minūtēs plus divos apļos tomēr izdevās “uzkāpt” līdz 6.vietai. Apdzīšana dubļainajā trasē prasīja ļoti daudz spēka, sapratu, ka starts ir ļoti svarīgs. Otrajā braucienā izdevās “izcelt” startu un pat pusi trases nobraukt kā līderim, taču tad nācās piekāpties Igaunijas sportistam, kā rezultātā finišēju otrais. Taču divu braucienu summā tas ļāva man ierindoties 2.vietā. Tas tāpēc, ka visi braucēji ir ļoti spēcīgi, un nekad nevar zināt, kurš braucienā uzvarēs, rezultāti ir ļoti blīvi,” stāsta V.Kuzmins.


A.Baldonis piebilst, ka ir nolemts piedalīties arī pārējos trīs posmos, kuri šovasar notiks Igaunijā, Latvijā un Horvātijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Sports