Motosports: Didzis Gorbenko - priekšā pasaules ātrākajiem motobraucējiem! 14

Blakusvāģu motokrosa pasaules čempionāta posmā Igaunijā, kas notika pagājušās nedēļas nogalē, kvalifikācijā spēcīgākajā A grupā pārsteigumu sagādāja gulbenieša Didža Gorbenko un igauņa Tanela Koiva ekipāža, kas startā pārņēma vadību un pirmo apli sev aiz muguras noturēja pasaules vadošās ekipāžas.

“Parādījām, ka varam braukt pa priekšu. Visu apli varējām braukt pa priekšu pasaules ātrākajiem džekiem. Sajūtas – pasakainas! Adrenalīns saprast to, ka esi pirmais. Līdzjutēji, kas bija trases malā, nesaprata, kas notiek. Pēc tam dzirdēju atsauksmes, ka esot runājuši - kas vispār notiek, kas ir 191.numurs, kā viņš var braukt pa priekšu visiem? Visiem tas bija pārsteigums, jo tāds vēl nebija redzēts, ka atbrauc nezināms džeks, izceļ startu un nobrauc pa priekšu. Sāk rēķināties ar mums,” saka D.Gorbenko.

Pārsteigts par D.Gorbenko startu bijis arī vairākkārtējais pasaules čempions Daniels Vilemsens.

D.Gorbenko atzīst, ka kopumā ieguvis ļoti labu pieredzi - gan pozitīvu, gan negatīvu, jo pēc šī veiksmīgā kvalifikācijas brauciena D.Gorbenko ekipāža finišēja augstajā 9.vietā, bet saņēma piecu vietu sodu par pieļaujamā trokšņa līmeņa pārsniegšanu.
Bet viņa ekipāžai bija iespēja startēt finālbraucienos, jo uzvarēja pēdējās cerības kvalifikācijā.

“Pirmajā finālbraucienā slikti padevās starts. Iesākām braucienu no 26.vietas un aizcīnījāmies līdz 15.vietai. Otrajā braucienā – sagatavojāmies, aizbraucām uz startu, bet, piekārtojot brilles, notika neticamais – briļļu gumija izplīsa ārā no briļļu rāmīša un diemžēl paliku ar brillēm rokās. Bez brillēm pieņēmām lēmumu nebraukt, jo zeme ir asa, pat āda tiek pārsista, kur nu vēl acis. Redze ir pirmajā vietā. Tā ka otrajā braucienā palikām pie starta barjeras. Nekas. Galvu augšā!” saka D.Gorbenko.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Fight

Saprastu ja noturētu pirmo pozīciju tad varētu pa visu Latviju skandēt... Tas tik parāda ka otro braucienu nemaz fiziski nebija gatavi jo brilles jebkuram mehāniķim ir boksos un varēja uzprasīt.

pirms 2 gadiem, 2018.06.20 07:52

Labais

Boksos? Kur tādi ir motokrosā? Kaut ko nejauc, piemēram, ar F1?

pirms 2 gadiem, 2018.06.20 09:44

D.Gorbenko

Jā, pirmo pozīciju visu braucienu starp Pasaules ātrākajiem braucējiem vēl nevaram noturēt... Bet apkārtējie jau to novērtē un skandē, nevis es pats. Visai Baltijas motokrosa sabiedrībai tas ir kas īpašs un neredzēts. Jā, tur Tev taisnība. Brillēm noteikti vajadzēja būt līdzi un turpmāk būs, iegūta laba un sāpīga pieredze. Par fizisko sagatavotību- cītīgi gatavojos, lai varētu izturēt pilnus abus braucienus, ātrā tempā 30min+2 apļi!

pirms 2 gadiem, 2018.06.22 08:36

Tankšs

Varu pateikt to,kad superpuikas nepiedzimst un pirmo gadu braucot ar blaķenēm tik augstā līmenī nevar prasīt augstus rezultātus.Tas ko ir pavaecis Didzis un viņa komanda,tas ir fantastisks rezultāts!No vairāk kā 100 pasaules braucējiem ierindoties 15 vietā tas ir vienkārši izcils rezultāts,bet tādiem ,,dīvāna,,komentētājiem varu pateikt-atslābstiet un pamēģinat paši kaut vienu apli blaķenē nosēdēt!

pirms 2 gadiem, 2018.06.20 09:58

Tiks

Pats tu dīvāna pirdējs!

pirms 2 gadiem, 2018.06.20 14:26

Vineta

Patiess prieks!
Zinu, ko nozīmē šis sporta veids - tā ir cīņa jau vispirms ar sevi!

pirms 2 gadiem, 2018.06.20 13:03

prieks par vinetu

Zin ko runā,ne vienu vien kg zemes apēdusi,kulbā kantējot.

pirms 2 gadiem, 2018.06.20 13:59

man ar prieks par Vinetu

Zin gan ko teikt, jo pati kantejusi un pashu kantee

pirms 2 gadiem, 2018.06.20 14:24

Prikaš

Skatoties pēdējos gados cik zems ir līmenis šajās sacensībās tad nebrīnos,ka puika kas brauca vidējā Latvijas līmenī solo motokrosā var ko tādu paveikt.

pirms 2 gadiem, 2018.06.20 15:34

tautas paruna

Kas tad sunim asti cels,un t.t.

pirms 2 gadiem, 2018.06.20 16:04

Fans

Skauģi- kaut jūs ar savu žulti aizrītos!!!! Dīvānos pirdēji!!! Neko, nekad neesat sasnieguši, tik riet un smirdēt mākat!!!! Acīs pasakat!!! Varat?? Ņefiga, jo cincis slapjš!!!! Fuij - rupekļi un glodenes!!!
Malacis DIDZIS!!!! Cepuri nost puisim, viņa GM komandai un ģimenei!!!!!

pirms 2 gadiem, 2018.06.20 19:16

Sports