Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Motosports: izcīna čempiona titulus

Motosportisti šajā ziemā aizvadījuši īsu, bet spraigu ziemas motokrosa un skijoringa sezonu. Par veiksmīgiem startiem šoziem var priecāties arī mūsu motosportists Didzis Gorbenko.

Didža tēvs, mehāniķis, treneris, sponsors un menedžeris vienā personā Aleksandrs Gorbenko stāsta, ka Didzim ļoti patīk braukt ziemā, tādēļ šogad tika nolemts latiņu pacelt augstāk un piedalīties Latvijas čempionātā lielajā meistaru klasē skijoringā un krosā bez radzēm. “Diemžēl mūsu slēpotājam Arnim Rūdolfam, ar ko Didzis bija ļoti labi sastrādājies, tika veikta ceļgala operācija un ārsti aizliedza piedalīties sacensībās, tāpēc nācās meklēt citu slēpotāju, kas spēj cīnīties par godalgotām vietām,” stāsta A.Gorbenko.

Par slēpotāju pieteicies kāds puisis no Aizkraukles, par kuru nekas daudz nebija dzirdēts. “Satikāmies Ērgļu novada Liepkalnē “Latvijas kausa” sacensību rītā. Trase sarežģīta un grūta tieši slēpotājam. Didzis ar slēpotāju sarunāja, ka mēģinās atrauties no starta un vēlāk brauks mierīgāk, taupot spēkus. Oskars Dzirkalis pieslēpoja ļoti labi. Startā – ceturtie. Pēc pirmā apļa - otrie, bet tas arī bija viss, Oskaram no visiem spēkiem palika tikai gribasspēks - nokrita trases malā, vairs nespēdams pats piecelties. Otrais brauciens bija mierīgs, bet līdz galam,” stāsta A.Gorbenko. Skijoringā puišiem - 6.vieta, savukārt krosā bez radzēm “MX1” klasē Didzis izcīnīja uzvaru abos braucienos.

Nākamās sacensības bija Latvijas čempionāts Jēkabpilī. Puiši jau bija nedaudz saraduši un sāka izstrādāt savas stratēģijas, bet kļūdu tomēr bija daudz, jo vēl nevarēja saprasties savā starpā. Rezultātā skijoringā iegūta 5.vieta, bet Didzis krosā atkal bija pirmais. Nākamais čempionāta posms notika Lēdmanē, kur skijoringā tika izcīnīta 3.vieta, krosā - atkal 1.vieta. Pēdējais posms notika Raiskumā, kur jau tika izcīnīta uzvara gan skijoringā, gan arī krosā bez radzēm. Kopvērtējumā Didzis ar Oskaru ar niecīgu pārsvaru (tikai 4 punkti) izcīnīja Latvijas čempionu titulu skijoringā lielajā meistaru klasē un Didzis ar pārliecinošu pārsvaru kļuva par čempionu krosā bez radzēm “MX1” klasē.

Šīs ziemas sezonas pēdējais starts bija Arta Rasmaņa sadarbībā ar “Red Bull” rīkotās ziemas sacensības Cēsu centrā “Red Bull Twitch’n’Ride”, kur lielajā meistaru klasē piedalījās vairāk nekā 60 ekipāžas. Sīvā cīņā, cīnoties arī ar tehniska rakstura problēmām, puiši izcīnīja uzvaru šajās plaši apmeklētajās un populārajās ziemas sacensībās. “Puiši parādīja ne tikai fizisko izturību, bet arī savu cīņas sparu, psiholoģisko noturību un apskaužamu mērķtiecību, kas nesa augļus,” atzīst A.Gorbenko.

“Ar šīs ziemas sezonas rezultātiem varu būt maksimāli apmierināts. Viss izdevās pat vēl labāk, nekā bija plānots. Sezonas sākumā pēc pirmajām sacensībām pat neticēju, ka kādreiz varētu iebraukt labāko trijniekā, tomēr manam slēpotājam izdevās sevi pierādīt. Arī krosā bez radzēm cīņas bija ļoti spraigas, bet arī tur viss izdevās. Pašam liels prieks un gandarījums par uzvaru “Red Bull Twitch’n’Ride” sacensībās, jo tās bija nopietnākās sacensības, turklāt tur izdevās uzvarēt arī ar visām ķibelēm,” atzīst Didzis.

“Īpašu paldies par atbalstu un palīdzību izsakām motoklubam “X sports”, trenerim Alvim Stankevičam, Gulbenes novada domei, Gulbenes sporta centram un personīgi Ziedonim Lazdiņam. Protams, lielu paldies sakām arī skatītājiem, kas vēroja sacensības klātienē, jo ovācijas bija dzirdamas visas trases garumā,” saka gan Didzis, gan arī Aleksandrs. Didzis arī piebilst, ka viņš ir ļoti pateicīgs ģimenei, kas viņu turpina atbalstīt motosportā.

Pirmais vasaras sezonas starts Didzim paredzēts jau 26.aprīlī Aizputē Latvijas čempionātā, kur viņš startēs “MX2” klasē. “Ceru, ka man viss izdosies, jo ziemā daudz strādāju pie fiziskās sagatavotības uzlabošanas, tagad jāsāk arī braukt. Ar nepacietību gaidu pirmās sacensības!” saka D.Gorbenko.

Pievieno komentāru

Sports