Motosports: novada sportisti startē Ainažos un Cēsīs 1

Cēsu „Ezerkalnu” mototrasē svētdien norisinājās Latvijas motokrosa čempionāta superfināls. Starp sacensību dalībniekiem bija arī Gulbenes novada sportisti.

“MX1” klasē Edgars Rudītis ieņēma 7.vietu, savukārt Uģis Klimons ierindojās 11.vietā. “MX125” klasē 13. pozīcijā finišēja Andris Tilgass. “MX65” klasē 4.vietu izcīnīja Jānis Kubuliņš, savukārt 7.vietu ieguva Markuss Daniels Jauntirāns. “MX85” klasē 6.vieta – Artūram Tilgasam. Senioru klasē Jānis Bidzāns ieņēma 9.vietu un Valdis Mednis – 14.vietu.

Savukārt pirms nedēļas 29. un 30.augustā Ainažos norisinājās cīņas Latvijas Kausa, Latvijas Junioru čempionāta un Latvijas čempionāta kvadricikliem un blakusvāģiem piektajā posmā. Šajās sacensībās “MX65” klasē M.D.Jauntirāns ieņēma 9.vietu un J.Kubuliņš – 10.vietu. “Kvadri 100”  klasē 5.vietu ieguva Atis Breds. “Mini MX” klasē 3.vietu izcīnīja Guntis Lakstīgala un 5.vietu – Gints Markovs. “MX125” klasē Andrim Tilgasam – 8.vieta. “MX50 Rūķi” klasē Jēkabs Kubuliņš izcīnīja 3.vietu. Blakusvāģu klasē Uvis Vasiļenko/ Oskars Kuzņecovs ierindojās 11.vietā. “MX1” klasē E.Rudītis ieguva 3.vietu. “MX85” klasē Artūrs Tilgass izcīnīja 2.vietu. Senioru klasē J.Bidzānam – 5.vieta, V.Mednim – 7.vieta.

Par sacensībām Ainažos “Dzirkstelei” raksta U.Vasiļenko: “Tikai pāris dienas pirms sacensībām sarunāju kantētāju O.Kuzņecovu. Viņš gadu nebija braucis ar blakusvāģi, tāpēc māca šaubas, vai vispār varēsim pabraukt. Treniņā Cēsu mototrasē ātri atradām kopīgu ritmu un ātrums bija pārsteidzoši labs, bet treniņa beigās motociklam salūza ātrumkārba. Pašiem rezerves detaļu nebija, tādēļ jau domājām, ka uz Ainažiem nedosimies. Tomēr piektdien aizvedu motociklu uz Rīgu pie Modra Štelles ar cerību, ka kaut ko varēsim saremontēt. Izjaucām dzinēju, ātrumkārba bija beigta, riskējām un salikām lietotus zobratus. Svētdien devāmies uz Ainažiem ar domu vienkārši nobraukt prieka pēc, jo kārtīgu treniņu nebija un garantijas, ka dzinējs izturēs, arī ne. Ainažu trase ir smagākā trase, kurā esmu braucis, akmeņaina, ar dziļām špūrēm. Jau kvalifikācijā trase nebija braucama. Bijām 18 ekipāžas, ieradušās arī visas spēcīgākās igauņu ekipāžas - konkurence bija nopietna, daudzi arī krita šajā trasē un  nespēja turpināt braucienus. Kopvērtējumā izcīnījām 11.vietu. Pašreiz nav finansējuma, lai pilnvērtīgi saremontētu ātrumkārbu un nobrauktu pēdējo Retro motokrosa čempionāta posmu Viesītē 12.septembrī. Par laimi kopvērtējumā esam priekšā 2.vietai ar vairāk nekā 50 punktu pārsvaru, tāpēc jau tagad esam ar garantiju pirmie. Savukārt pēdējais Latvijas čempionāta posms būs 20.septembrī Pilsblīdenē. Nezinu, vai arī līdz šīm sacensībām izdosies saremontēt tehniku. No kantētāja izskanēja piedāvājums, ka pēdējos posmos varētu startēt ar viņa motociklu. Iespējams, Viesītē būsim ar viņu uz pavisam cita blakusvāģa.”