Motosports: sasniedz mērķi - finālbraucienus

12. un 13.augustā „Pīlādžu mototrasē” Stelpē norisinājās Pasaules čempionāta posms blakusvāģiem un Eiropas čempionāts kvadricikliem, kurš pulcē pasaules un Eiropas spēcīgākos un ātrākos motosportistus.

Startam Stelpē bija pieteikušies vairāki desmiti blakusvāģu ekipāžu, starp tām arī vairākas Latvijas ekipāžas. Šajā Pasaules čempionāta posmā piedalījās arī mūsu motosportistu ekipāžas: Didzis Gorbenko/Artūrs Linters un Uvis Vasiļenko/Kaspars Krievs. Diemžēl augstus rezultātus mūsējiem neizdevās gūt, jo ekipāžas palika bez punktiem, toties, kā “Dzirkstelei” atzīst D.Gorbenko, ir gūta ļoti svarīga un vērtīga pieredze.

D.Gorbenko stāsta, ka sestdien tika aizvadīti ļoti labi treniņbraucieni, labi priekškvalifikācijas un labs kvalifikācijas brauciens, kur A grupā tika izcīnīta 11.vieta.

“Bija liels karstums, un sportistiem bija ļoti grūti, bet bijām priecīgi, jo pirmie 12 iekļūst finālā. Un mēs tikām uz finālbraucieniem, kas arī bija mūsu mērķis šajās sacensībās,” uzsver D.Gorbenko.

Arī svētdien treniņbraucieni aizritējuši ļoti veiksmīgi.

“Uzstādījām arī salīdzinoši labu laiku, un tad notika finālbraucieni. Pirmo finālbraucienu sākām diezgan labi, gājām pa 17., 18.vietu, bet tad mocim pazuda sajūgs. Notika tehniska ķibele, līdz ar to nevarējām turpināt sacensības un bijām spiesti izstāties. Otrajam finālbraucienam tika doti divi starti, jo pēc pirmā starta smagi krita kāds motosportists, līdz ar to bija sarkanais karogs un vēlreiz jāatkārto starts. Atkārtojot startu, bija saķeršanās pirmajā līkumā ar konkurentiem. Rezultātā tika bojāts mocis, tāpēc diemžēl otrajā braucienā arī bija jāizstājas. Bet tas nekas, jo ir gūta laba pieredze, braucot kopā ar pasaules vīriem, pasaules braucējiem,” stāsta D.Gorbenko un piebilst, ka tagad jāsagatavo motocikls un jāgatavojas nākamajām sacensībām.

Nākamās sacensības, kurās startēs D.Gorbenko/A.Linters, ir Latvijas čempionāts, kas notiks septembra sākumā Madonā. “Turpināsim cīņu par Latvijas čempionu tituliem. Šobrīd esam 2.vietā, un šajā gadā obligāti ir jānoturas trijniekā,” saka D.Gorbenko.

Pievieno komentāru

Sports