Motosports: Sportisti no "Gulbenes Moto" aizstāvēs Latvijas godu Nāciju kausā 7

Zināms Latvijas izlases sastāvs startam Nāciju kausā. Vietu Latvijas izlases sastāvā blakusvāģiem izcīnījis gulbenietis Didzis Gorbenko, savukārt kvadriciklu klasē dalībai Nāciju kausā kvalificējies arī braucējs Valērijs Kuzmins. Abi pārstāv motokrosa klubu “Gulbenes Moto”.


D.Gorbenko startēs kopā ar savu tagadējo pārinieku, igauņu sportistu, kantētāju Tanelu Koivu. Valsts godu D.Gorbenko aizstāvēs kopā ar vēl divām citām Latvijas ekipāžām. Katras valsts izlase sastāv no trīs spēcīgākajām un ātrākajām valsts ekipāžām. Latvijas izlasi kopā ar D.Gorbenko pārstāvēs Jānis Daiders un Māris Rupeiks ar līdzbraucējiem.

D.Gorbenko “Dzirkstelei” atzīst, ka ir sasniedzis savu lielāko šīssezonas mērķi – iekļūt Latvijas izlasē un braukt uz Nāciju kausu. “Manā ikdienā nekas nav mainījies – notiek treniņi, bet tie pat tagad ir nedaudz vieglāki, jo tomēr jāgatavojas smagām sacensībām - lai treniņos nebūtu sevi tik daudz izlicis, tie ir mazliet mierīgāki. Nāciju kauss ir noslēdzošās šīssezonas sacensības. Cerams, ka noslēgsim uz pozitīvas nots,” stāsta D.Gorbenko.


Šogad Nāciju kauss notiks 22. un 23.septembrī Dānijas pilsētā Slāgelsē. Zīmīgi, ka tieši Nāciju kausā blakusvāģiem Slāgelsē 2007.gadā Latvijas izlase izcīnīja pirmo vietu. Toreiz izlases sastāvā startēja Kristers Serģis ar Kasparu Stupeli, Jānis un Lauris Daideri, Māris Rupeiks ar Haraldu Kurpnieku.

Savukārt V.Kuzmins Latvijas izlases spēkus centīsies pierādīt kopā ar vēl diviem sportistiem Emīlu Sigājevu un Edgaru Meņģeli.


“Gulbenes Moto” pārstāvis Roberts Gazarovs “Dzirkstelei” stāsta, ka šis ir ekskluzīvs gads, jo gan blakusvāģos, gan kvadriciklos ir nokomplektētas trīs ekipāžas, un no mūsu novada kvalificējušies gan D.Gorbenko, gan V.Kuzmins.

“Mērķi ir augsti, mēģināsim tikt trijniekā, bet vairāk laikam cerības uz piecinieku, jo jāņem vērā, ka šogad piedalās Amerika, Dānija, Holande, Beļģija un Francija, kas ir vienas no spēcīgākajām, bet mēs vienalga uz saviem sportistiem liekam vislielākās cerības, ka būsim pieciniekā, protams, centīsimies iet augstāk,” saka R.Gazarovs.

Viņš stāsta, ka Nāciju kausam gatavojas jau aptuveni pusotru mēnesi. Komandā mums ir astoņi cilvēki, visi entuziasti, proti, līdzi sportistiem dosies mehāniķi, pavārs, vadītājs un citi. Uz Dāniju visi dodas jau 19.septembrī, atgriežas mājās - 26.septembrī. “Šis laiks ir drudžains, bet vislielākais drudzis bija tad, kad sportisti kvalificējās, un bija jādomā, kur dabūt naudu. Nauda nepieciešama pietiekami liela. Uz abām ekipāžām kopā aptuveni 6500 eiro. Tie ir lielie izdevumi. Vislielākais atbalsts ir no Gulbenes novada pašvaldības, kura nāca pretī un piešķīra 1527 eiro uz abām ekipāžai kuģa atmaksai, kas arī bija viens no lielākajiem izdevumiem,” stāsta R.Gazarovs.


Viņš arī uzsver, ka 6.oktobrī ir ieplānots, ka pie Gulbenes kultūras centra tiks rīkots atskats uz šo sezonu un notiks arī tehnikas demonstrējumi, prezentācija. Visi interesenti ir laipni gaidīti.


Pievieno komentāru

Komentāri 7

Sports

Čaļiem, protams, lai veiksme Dānijā, bet virsraksts vienkārši fenomenāls! Kaut kas taču sportā ir jāsaprot. Divi sportisti nav divas komandas!

pirms 2 gadiem, 2018.09.17 18:17

antisport

Izsakies lūdzu skaidrāk?

pirms 2 gadiem, 2018.09.17 20:08

to antisport

Tagad ir korekts virsraksts!

pirms 2 gadiem, 2018.09.17 22:04

mtx

cerams Vaļera ar Didzi izspiedīs maksimumu un parādīs pasaulei Gulbenes spēku !!!
katrā ziņā veiksmi čaļiem :)

pirms 2 gadiem, 2018.09.21 20:10

Sports