Motosports: Uvis Vasiļenko šajā sezonā startēs ar pieredzējušu kantētāju

Pagājušajā gadā veiksmīgu sezonu aizvadīja blakusvāģu sportists Uvis Vasiļenko. Arī šajā sezonā viņš plāno startēt dažādās sacensībās un centīsies uzlabot savus rezultātus. 

Uvis gan atklāj, ka vienubrīd bijusi doma šogad sacensībās nemaz nestartēt. “Finansiāli īsti neesam tik nodrošināti, lai spētu segt visus izdevumus, taču ziemā saņēmu piedāvājumu no kantētāja Kaspara Krieva, kura braucējs pagājušajā sezonā salauza kāju. Ar lielu nokavēšanos “uzbūvējām” motociklu, veicām tikai trīs nelielus treniņus pirms sacensībām un jau 2.aprīlī devāmies uz sacensībām Liepājā, “Laumas” mototrasē. Uvja kantētājs K.Krievs ir no Garkalnes, viņš ir 41 gadu vecs motosportists ar pamatīgu pieredzes bagāžu, startējis vairākos Pasaules čempionāta posmos, bijis vairākkārtējs medaļnieks Baltijas čempionātos.

Jau rakstījām, ka sezonas pirmajās sacensībās Liepājā U.Vasiļenko/ K.Krieva ekipāža blakusvāģu klasē ierindojās 14.vietā. Uvis stāsta, ka uz šīm sacensībām bija ieradušās visas spēcīgākās Baltijas ekipāžas. "Uzskatu, ka pirmajām sacensībām rezultāts ir pieticīgs, jo motocikls šosezon ir uzbūvēts ļoti augstā līmenī. Viss tagad atkarīgs tikai no sevis paša. Ar fizisko sagatavotību viss ir ļoti labi, problēmas sagādā pieredzes trūkums un stress.”

Uvis stāsta, ka motociklu viņiem šogad izdevies uzbūvēt tiešām konkurētspējīgu. “Tas, protams, nav jauns, tikai 2013.gada, bet tas bija brāļu Daideru pēdējais “mocis”. Pie būvēšanas piedalījās daudzi cilvēki: tētis Aigars Vasiļenko, Modris Štelle, Aivis Štelle, Ritvars Štelle, Aleksandrs Štelle, dzinēju meistars no Lietuvas un arī es pats. Es teiktu, ka 70 procenti ir atkarīgi no sevis paša un tikai 30 procenti - no tehnikas,” piebilst Uvis.

Uvis stāsta, ka šogad Retro motokrosā, kurā pērn sezonas kopvērtējumā izcīnīta 1.vieta, viņa ekipāža  nestartēs. “Gribu ātrāk progresēt, braucot tikai Latvijas, Lietuvas un Igaunijas čempionātos. Ja līdz augustam būs pietiekams progress, mēģināsim nostartēt arī Pasaules čempionāta Latvijas vai Igaunijas posmā. Sezonā pārstāvēsim klubu “X99/ Slīterāni”,” stāsta Uvis.

Arī viņa jaunākais brālis Niks pērn ar savu ekipāžu startēja blakusvāģu klasē.

Viņš saka lielu paldies atbalstītājiem un sponsoriem: Gulbenes novada domei, SIA “Kontmet”, SIA “Vasks”, SIA “Hidronex”, internetveikalam “Anabolicshop.eu”, SIA “Valka 1004”, Garkalnes novada domei, “KFZ Serviss”.

Šajā sestdienā U.Vasiļenko ar savu ekipāžu plāno doties uz Raunu, uz treniņmotokrosu, savukārt vēl pēc nedēļas dosies uz Lietuvas čempionātu Viļņā.

Pievieno komentāru

Sports