Motosports: uz goda pjedestāla – arī mūsējie (ir video)

Kā jau katru gadu šajā laikā Staru mototrasē norisinājās sīvas cīņas motokrosā, un arī šogad, tāpat kā citos gados, uz goda pjedestāla kāpa arī Gulbenes novada sportisti. Ir Raivja Deičmana video.

Staru trasē norisinājās Latvijas čempionāta 2.posms blakusvāģiem un kvadricikliem, kā arī Latvijas junioru čempionāts kvadriciklu klasēs un Latvijas Kausa motokrosā 1.posms. Sacensību organizators Intars Sabulis stāsta, ka sacensības šoreiz pulcēja vairāk nekā 200 motosportistus no visas Latvijas un arī citām valstīm. Savas braukšanas prasmes trases līkumos demonstrēja pat braucēji no tālās Omskas un Vladivostokas, kā arī no Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas.

“Cīņas bija spraigas visās klasēs, īpaši blakusvāģu un kvadriciklu, jo tajās piedalījās viss Baltijas zieds. Šogad sacensības bija krietni mazāk apmeklētas, jo šajās dienās notika arī citas sacensības, līdz ar to tas ietekmēja arī organizatoriskās izmaksas,” saka I.Sabulis.

Sestdien Staru mototrasē norisinājās junioru čempionāts kvadriciklu klasēm, kā arī Latvijas čempionāta 2.posms blakusvāģiem un kvadricikliem, kuriem kā katru gadu bija pieteicies liels skaits braucēju. Abās dienās līdzjutēji juta līdzi arī vairākiem mūsu puses motosportistiem. “Kvadriciklu 50” klasē 1.vietu izcīnīja Ivo Kristaps Kalve, 5.vietu – Markuss Gazarovs.

Kvadriciklu amatieru klasē 2.vieta - Valērijam Kuzminam. “Kvadriciklu 50 Rūķu” klasē 2.vieta – M.Gazarovam. Kvadriciklu junioru klasē Atim Bredam – 6.vieta. “Kvadriciklu Hobby” klasē Robertam Gazarovam - 5.vieta.

Spraigajās cīņās blakusvāģu klasē startēja vairākas ekipāžas ar mūsu sportistu līdzdalību. Māra Rupeika un Jāņa Paipala ekipāža izcīnīja 5.vietu, Didža Gorbenko un Artūra Lintera – 7.vietu, Arņa Grozas un Mārča Krūmiņa-Dambrova ekipāžai – 18.vieta, A.Vasiļenko un R.Apsīša ekipāžai – 22.vieta, Uvja Vasiļenko un Kaspara Krieva – 23.vieta.

D.Gorbenko “Dzirkstelei” atzīst, ka kopsummā sacensības aizvadījis ļoti labi, jo tika iegūta laba pieredze, kas šobrīd ir ļoti nepieciešama attīstībai. “Tā kā blakusvāģos esmu braucis ļoti maz, straujākai un ātrākai progresēšanai nepieciešama pieredze, un tieši tāpēc šajās sacensībās kopā ar J.Paipalu pieņēmām lēmumu startēt atsevišķi. Jānis brauca kopā ar M.Rupeiku, kurš ir pieredzējis braucējs, un es kopā ar A.Linteru, kurš ir ļoti pieredzējis kantētājs. Pirmajā braucienā pirmo reizi mūžā sanāca izcelt startu. Tas ir ļoti forši! Tas nozīmē, ka mocis iet un tētis ir saskrūvējis visu, kā nākas. Starta tehnika ir laba. Visu braucienu cīnījāmies par 2.vietu un to arī izcīnījām. Savukārt otrajā braucienā starts neizdevās tik labs. Aizgājām kā piektie un tā arī braucām, līdz piemeklēja tehniskas ķibeles, tāpēc arī kopvērtējumā attiecīgi – 7.vieta,” stāsta D.Gorbenko.

Blakusvāģu veterānu klasē 4.vietu izcīnīja A.Grozas un M.Krūmiņa-Dambrova ekipāža, 6.vietu – A.Vasiļenko un R.Apsīša ekipāža.

Svētdien tika noskaidroti ātrākie braucēji solo klasēs, norisinājās Latvijas Kausa motokrosā 1.posms. “MX 65” klasē triumfēja Jānis Kubuliņš. Savukārt viņa brālis Jēkabs Kubuliņš izcīnīja 3.vietu “MX 50” klasē. Bijušais gulbenietis Jānis Bidzāns “A35+” klasē izcīnīja 11.vietu. Iesācēju klasē Andrejam Petuhovam 27.vieta. Savukārt Valters Grūbe “MX 65” klasē izcīnīja 15.vietu.

Jāņa (11gadi) un Jēkaba (7gadi) mamma Agnese atzīst, ka puikas ir malači. Jānis uz sacensībām devies slims, bet saņēmies un izcīnījis 1.vietu. Arī Jēkabs mērķtiecīgi cīnījās un rezultātā - 3.vieta. Jau trešdien, 31.maijā, Jānis dosies uz Krieviju, kur notiks Eiropas čempionāts motokrosā. Ja viss izdošoties, tad jūlijā puisis dosies uz Čehiju, kur būs Eiropas čempionāta fināls. Tāpat Jānis šogad piedalīsies arī pasaules čempionātā “MX 65” klasē.

“Tā kā pasaules čempionāts notiek tepat blakus Igaunijā, nevar to laist garām,” saka viņa mamma Agnese un teic lielu paldies Lāsmai Gabdulļinai par ieguldīto fizisko darbu ziemā, kā arī fizioterapeitei Ingvildai Stībelei un trenerim Robertam Justam.

Visus sacensību rezultātus var aplūkot mājaslapā “www.mylaps.lv”.

Lai motokrosa sacensības padarītu atraktīvas, skatītājiem katru gadu notiek “Ķenča skrējiens”. Uzvarētāji balvās saņem sponsoru sarūpētos labumus. Skrējiens notika trīs grupās: bērni un jaunieši, kuri arī bija visatsaucīgākie, dāmu un vīru grupa. “Dāmu grupā atsaucība bija viskūtrākā - piedalījās tikai trīs,” saka sacensību organizators.

Pievieno komentāru

Sports