Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mums ir laba komanda 2

Didzis Gorbenko un Uģis Klimons atzīst, ka skijoringā pati svarīgākā ir māka sadarboties
Daži mūsu puses puiši aizraujas ar motosportu ne tikai vasarā, bet izmanto arī iespēju piedalīties ziemas mačos. Gulbenietis Didzis Gorbenko un lizumnietis Uģis Klimons piedalās Latvijas Alternatīvās motosporta asociācijas rīkotajās sacensībās, turklāt viņiem arī ļoti labi veicas.

Puiši startē skijoringā - Didzis brauc uz motocikla, bet Uģis - aizmugurē ar slēpēm. Didzis atzīst, ka it kā jau braukšana ziemā pa sniegu nav īsti tas pats, kas vasarā, taču tas ir labs treniņš sacensībām vasarā.

"Tā vismaz ir iespēja trenēties. Motokrosā svarīgi ir visu laiku būt uz moča, kustēties, kaut ko darīt, tas palīdz braukšanai vasarā, turklāt arī ziemā notiek ļoti interesantas cīņas. Man ir iepaticies gan skijorings, gan arī ziemas motokross," atzīst motosportists.

Uģis startējis skijoringā jau pagājušajā gadā.

"Uģis šogad it kā bija domājis pats braukt ar moci, viņam bija arī savs slēpotājs, taču tieši tobrīd arī es izdomāju, ka vajadzētu pamēģināt startēt skijoringā - pamēģinājām un mums tīri labi sanāca, tā arī nolēmām startēt kopā," stāsta Didzis.

"Ar Didzi iepazināmies jau motokrosos, bet tad viņš atbrauca pie manis uz treniņu un mums tīri labi iznāca kopā braukt, tāpēc arī nolēmām startēt kopā," saka Uģis.

Uzreiz arī uzvara

"Izmēģinājuma brauciens mums bija iepriekšējā dienā pirms sacensībām. Nākamajā dienā jau devāmies uz sacensībām un uzreiz arī uzvarējām," stāsta Didzis.

Visos posmos abi puiši cīnījušies par godalgotām vietām. Arī pagājušajā nedēļā sacensību posmā, kas notika Lēdmanē, viņi izcīnīja 1.vietu. Pēc septiņiem aizvadītajiem posmiem kopvērtējumā puiši šobrīd savā mazajā tautas klasē ieņem 1.vietu. Svētdien abi piedalījās arī Arta Rasmaņa rīkotajā skijoringa olimpiādē Cēsīs.

"No starta mēs tur aizbraucām pirmspēdējie. Tikām līdz otrajai vietai, bet tad man uzbrauca uz slēpes un slēpe attaisījās. Divus līkumus vēl nobraucu uz vienas slēpes. Kopvērtējumā palikām desmitie. Mūsu labais starts tika iztraucēts, bet - nekas. Esam nolēmuši startēt arī Baltijas čempionātā skijoringā, tur varbūt veiksies labāk," stāta Uģis. Šodien puiši turpinās cīņas jau nākamajā sacensību posmā Ilūkstē.

Didzis atklāj, ka gribētos izmēģināt piedalīties arī Latvijas Motosporta federācijas rīkotajās skijoringa sacensībās, jo tajās piedalās stiprāki braucēji, taču šīs sacensības izmaksā krietni dārgāk, nekā LatvijasAalternatīvās motosporta asociācijas rīkotās sacensības. Uģis piebilst, ka gan jau izdosies arī tas.

"Sacensībās Gulbenes novadu pārstāv arī gulbenietis Agris Miķelsons, kurš kopā ar lizumnieti Oļģertu Dambrovu skijoringā startē lielajā sporta klasē. Viņi pēdējos posmos nav startējuši, taču viņiem arī ir pietiekami labi rezultāti. Prieks, ka viņi arī vienmēr cīnās līdz galam. Arī Agra dēls - Nauris Miķelsons - pamēģināja vienu posmu nobraukt skijoringā, taču viņam tas tik labi neizdevās, tagad viņš startē krosā ar radzēm. Tur viņam veicas tīri labi," vērtē Didzis.

(Vairāk lasiet 13.februāra "Dzirkstelē". Ir siespēja rakstu izlasīt par maksu šeit.)

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Sports